قیمت روز خودرو
پیش خوان روزنامه ها
روزنامه ها
بانک ملی محل تبلیغات شما اینجاست 2 بانک سپه محل تبلیغات شما اینجاست 4 نیرو نیوز
کد خبر : ۷۱۸۸۶۳
زمان انتشار :
facebook telegram twitter google+ cloob Yahoo print

چرا با وجود کاهش نرخ ارز، موبایل ارزان نشد؟

رئیس اتحادیه دستگاه های مخابراتی در پاسخ به اینکه چرا با کاهش نرخ دلار به 14 هزار تومان موبایل فقط 10 درصد ارزان شد اما با رشد نرخ دلار، موبایل گران می شود، گفت: گوشی های در گمرک مانده به بازار نیامدند که عرضه و تقاضا متناسب شود.

چرا با وجود کاهش نرخ ارز، موبایل ارزان نشد؟

به گزارش پایگاه خبری اتحاد آنلاین، مهدی محبی رئیس اتحادیه دستگاه های مخابراتی و لوازم جانبی در پاسخ به این سوال که چرا باوجود کاهش نرخ دلار از 17 به 14 هزار تومان گوشی تلفن همراه ارزان نشد اما با افزایش قیمت دلار، قیمت موبایل افزایش می یابد و این در حالی بود که پیش بینی می شد کاهش نرخ دلار، گوشی را حدود 30 درصد ارزان کند اما در عمل فعالان بازار می گویند شاید حدود 10 درصد قیمت گوشی کمتر شد، اظهار داشت: زمانی که عرضه و تقاضا با هم همخوانی نداشته باشد گوشی ارزان نمی شود. قرار بود گوشی های توقیفی و در گمرک مانده به بازار بیایند که هنوز دستور آزاد سازی از طرف قوه قضاییه صادر نشده است. 

وی ادامه داد: قیمت همین گوشی هایی که با ارز سامانه نیما وارد شده ۳ میلیون تومان با قیمت آنها در بازار آزاد اختلاف دارد. برای مثال قیمت گوشی آیفون ایکس با ارز نیما، ۱۴ میلیون و ۷۰۰ هزار تومان است ولی در بازار با قیمت ۱۷ میلیون تومان به فروش می رسد.

محبی خاطر نشان کرد: اگر این تعداد گوشی به بازار وارد شود قیمت ها متفاوت خواهد شد و در نهایت نیز به دلیل اینکه گوشی ها وارد بازار نشده کاهش قیمت دلار روی قیمت گوشی تاثیر نگذاشت.

انتهای پیام/
 

کلید واژه :

کاهش نرخ ارز

،

موبایل گران

،

ارزان شدن موبایل

،

نرخ دلار

ثبت نظرات
captcha