پیش خوان روزنامه ها
محل تبلیغات شما اینجاست 2 محل تبلیغات شما اینجاست 2 محل تبلیغات شما اینجاست 4 نیرو نیوز مدارا
کد خبر : ۷۱۸۷۳۱
زمان انتشار :
facebook telegram twitter google+ cloob Yahoo print

«ترزا می»: از پیشنهاد آمریکا برای تنش زدایی در یمن حمایت می کنیم!

نخست وزیر انگلیس در اظهاراتی از ادعای مشکوک آمریکا در راستای تنش زدایی در یمن حمایت کرد!

«ترزا می»: از پیشنهاد آمریکا برای تنش زدایی در یمن حمایت می کنیم!

به گزارش پایگاه خبری اتحاد آنلاین، به نقل از گاردین، «ترزا می» نخست وزیر انگلیس امروز چهارشنبه در نشست پارلمان این کشور در اظهاراتی از ادعای مشکوک آمریکا در راستای تنش زدایی در یمن حمایت کرد.

نخست وزیر انگلیس بدون اشاره به قتل عام مردم مظلوم یمن با استفاده از تسلیحات آمریکائی و انگلیسی در بیش از ۳ سال گذشته در این خصوص ادعا کرد: لندن از درخواست آمریکا برای تنش زدایی در یمن حمایت می کند!

وی در ادامه مدعی شد: موضع لندن در خصوص یمن مانند قبل بوده و لذا ما خواستار آتش بس سراسری در این کشور به همراه یک توافق سیاسی میان طرفین هستیم! 

این درحالیست که جیمز ماتیس وزیر دفاع آمریکا ساعاتی چیش در سخنرانی که در اندیشکده صلح انجام شد، خواستار توقف درگیری ها و برقراری آتش بس در یمن ظرف ۳۰ روز آینده شده بود!

ماتیس در ادامه تظاهر به خیرخواهی در موضوع حل و فصل بحران یمن، بار دیگر نقش آمریکایی ها در همدستی با ائتلاف متجاوز سعودی را کمرنگ جلوه داد و گفت: تنها راه برای حل واقعی این درگیری برقراری آتش بس ظرف یک ماه آینده است. البته ما هنوز هم به لحاظ لجستیک از ائتلاف حمایت می کنیم و اطلاعات مشخصی را در اختیار آنها قرار می دهیم (!) اما، طرفین دخیل (در این جنگ) باید در راستای حصول راه حلی بلندمدت که به پایان درگیری منجر شود، با یکدیگر همکاری کنند. ظرف مدت ۳۰ روز، خواهان آن هستیم که همه بر مبنای آتش بس، عقب نشینی از مرزها و توقف بمباران، دور میز مذاکره بنشینند. به این ترتیب، «مارتین گریفیتس» نماینده ویژه سازمان ملل مجال آن را می یابد که آنها را در سوئد گرد هم آورده و به این جنگ خاتمه دهد.   

وی در نهایت تاکید کرد: نمی توانیم این قضیه را به زمان آینده موکول کنیم. این اقدام باید ظرف ۳۰ روز آینده انجام شود.

این در حالی است که مایک پمپئو وزیر خارجه آمریکا نیز اندکی پیش با تاکید بر لزوم پایان حملات سعودی ها به یمن از آغاز مذاکرات صلح تحت نظارت سازمان ملل خبر داد.

پمپئو با انتشار بیانیه ای از نیروهای یمنی و ائتلاف عربی به سرکردگی رژیم آل سعود خواست که به درگیری ها خاتمه داده و آماده نشستن بر سر میز مذاکره شوند.

اظهارات عوام فریبانه مقامات آمریکایی در حالی بیان می شود که ساعاتی پیش در تازه ترین مورد از تجاوزات ائتلاف سعودی به یمن، جنگنده های این ائتلاف چهار بار پایگاه «کهلان» در شرق شهر صعده واقع در شمال این کشور را هدف قرار دادند.

عربستان و امارات از ششم فروردین سال ۹۴ در قالب ائتلافی از چند کشور عربی به بهانه بازگرداندن رئیس جمهوری مستعفی یمن به قدرت، حملات گسترده ای را علیه این فقیرترین کشور عربی آغاز کردند.

منبع مهر
کلید واژه :

ترزا می

،

تنش زدایی در یمن

ثبت نظرات
captcha