پیش خوان روزنامه ها
محل تبلیغات شما اینجاست 2 محل تبلیغات شما اینجاست 2 محل تبلیغات شما اینجاست 4 نیرو نیوز مدارا
کد خبر : ۷۱۸۷۲۸
زمان انتشار :
facebook telegram twitter google+ cloob Yahoo print

پیش بینی وزیر قطری درباره بهبود رابطه آمریکا و ایران/ فشار آمریکا بر قطر درباره ایران صحت ندارد

خالد بن محمد العطیه، وزیر دفاع قطر فشار آمریکا بر قطر درباره روابطش با ایران را تکذیب کرد و گفت: آمریکا هیچ نوع تهدید و فشاری علیه قطر درباره روابط این کشور با ایران اعمال نمی کند.

پیش بینی وزیر قطری درباره بهبود رابطه آمریکا و ایران/ فشار آمریکا بر قطر درباره ایران صحت ندارد

به گزارش پایگاه خبری اتحاد آنلاین،  خالد بن محمد العطیه، وزیر دفاع قطر فشار آمریکا بر قطر درباره روابطش با ایران را تکذیب کرد و گفت: آمریکا هیچ نوع تهدید و فشاری علیه قطر درباره روابط این کشور با ایران اعمال نمی کند.

به نقل از القدس العربی، وی افزود: آمریکا در روابط خود با قطر از هیچ تهدید، ارعاب و پیش شرطی استفاده نمی کند بلکه به تصمیمات حاکمیتی ما احترام می گذارد.

عطبه باتاکید بر اینکه رابطه قطر با آمریکا راهبردی و مبتنی بر احترام متبادل است، مدعی شد که برقراری روابط آمریکا و ایران را پیش بینی می کند اما کی این موضوع رخ خواهد داد، نمی داند.

وی با اشاره به اینکه آمریکا عاقلانه تر از آن است که علیه ایران وارد جنگ شود، افزود: ورود به هیچ جنگی برای آمریکا به نفع این کشور نیست. آمریکا کشوری بر مبنای نهادهاست و می داند چگونه منافع راهبردی خود را حفظ کنند.

وزیر دفاع قطر در ادامه بر امکان حل بحران یمن در صورت وجود اراده تاکید کرد و از یمنی ها خواست به میز مذاکرات بیایند و آرای خود را بیان کنند که تنها در این صورت می توان به راه حل رسید.

العطیه تصریح کرد: اگر اراده ای برای حل بحران وجود داشته باشد، این موضوع حل خواهد شد.هرگز خودمان را تحمیل نمی کنیم اما گر دوستان از ما بخواهند، می توانین برای حل این بحران و محافظت از غیرنظامیان پادرمیانی کنیم.

منبع انتخاب
کلید واژه :

رابطه ایران و آمریکا

،

قطر

ثبت نظرات
captcha