پیش خوان روزنامه ها
محل تبلیغات شما اینجاست 2 محل تبلیغات شما اینجاست 2 محل تبلیغات شما اینجاست 4 نیرو نیوز مدارا
کد خبر : ۷۱۸۶۸۹
زمان انتشار :
facebook telegram twitter google+ cloob Yahoo print

تغذیه نامناسب سبب خستگی ورزشکاران می شود

یک متخصص پزشکی ورزشی معتقد است: عدم توجه به تغذیه مناسب و بیش تمرینی مهم ترین عامل خستگی در ورزشکاران حرفه ای است.

تغذیه نامناسب سبب خستگی ورزشکاران می شود

به گزارش پایگاه خبری اتحاد آنلاین، دکتر احمد باقری مقدم افزود: عدم توجه به مواد غذایی قبل، حین و بعد از ورزش و همچنین انجام فعالیت های ورزشی بیش از اندازه  سبب گرفتگی عضلات، ابتلا به بیماری های ویروسی، مشکلات روحی و روانی و خستگی زودرس می شود. بنابراین ورزشکاران در انجام تمرینات حرفه ای خود باید فاصله زمانی را رعایت کنند. به طوری که اگر فصلی را تمرینات آمادگی جسمانی انجام می دهند، در فصل بعد تمرینات مهارتی را به درستی انجام دهند.

وی گفت: برای توانایی فردی و استقامتی بحث تغذیه بسیار مهم است و ورزشکاران باید به کربوهیدرات ها و مواد قندی اهمیت زیادی بدهند. ماده قندی به دو صورت پیچیده و ساده وجود دارد و در قبل و بعد از ورزش افراد باید از قند ساده استفاده کنند تا دچار خستگی نشوند.

باقری مقدم تصریح کرد: خواب یک فاکتور مهم در امر ریکاوری است. به طوری که  اگر ورزشکاری خواب کافی نداشته باشد، بحث ریکاوری ناقص خواهد بود. بنابراین در کنار رعایت تغذیه مناسب، ورزشکار باید از خواب کافی نیز برخوردار باشد تا در امر ریکاوری با مشکل مواجه نشود.

این متخصص پزشکی ورزشی در پایان توصیه کرد: ورزشکاران حرفه ای برای این که بتوانند عملکرد موفقی در میادین ورزشی داشته باشند از مصرف ویتامین ها و مکمل ها غافل نشوند.

انتهای پیام

منبع ایسنا

منبع ایسنا
کلید واژه :

ورزشکاران

،

بیش تمرینی

،

خواب

ثبت نظرات
captcha