پیش خوان روزنامه ها
محل تبلیغات شما اینجاست 2 محل تبلیغات شما اینجاست 2 محل تبلیغات شما اینجاست 4 نیرو نیوز مدارا
کد خبر : ۷۱۸۶۸۶
زمان انتشار :
facebook telegram twitter google+ cloob Yahoo print

رییس مرکز امور هیات علمی وزارت بهداشت:

استاد تمام ها از قانون منع به کارگیری بازنشستگان مستثنی هستند

رییس مرکز امور هیات علمی وزارت بهداشت در خصوص تصویب قانون منع به کارگیری بازنشستگان در این وزارتخانه گفت: براساس آیین نامه استخدامی وزارت بهداشت، اعضای هیات علمی با مرتبه استاد تمام می توانند تا سن ۷۰ سالگی در دانشگاه تدریس کرده و یا در کادر اجرایی مشغول فعالیت باشند و فعالیت آنها منع قانونی ندارد.

استاد تمام ها از قانون منع به کارگیری بازنشستگان مستثنی هستند

به گزارش پایگاه خبری اتحاد آنلاین، دکترسید علی حسینی با اشاره به اینکه براساس آیین نامه استخدامی وزارت بهداشت سن بازنشستگی اعضای هیات علمی با مرتبه استاد تمام ۷۰ سال است افزود: براساس اصلاحیه آیین نامه بازنشستگی ماده ۷۲ و ۷۵ که مصوب هیات امنای دانشگاه های علوم پزشکی به وجود آمده، استاد تمام می تواند تا سن ۷۰ سالگی در دانشگاه تدریس کنند و یا در کادر اجرایی مشغول به فعالیت باشند و این موضوع منع قانونی ندارد.

رییس مرکز امور هیات علمی وزارت بهداشت تصریح کرد: براساس آیین نامه اداری و استخدامی وزارت بهداشت سن بازنشستگی برای اعضای هیات علمی با مرتبه دانشیاری ۶۷ سال و مرتبه استادیاری ۶۵ سال، تعیین شده است.

وی ادامه داد: اساتید ممتاز تا ۷۵ سالگی می توانند در دانشگاه ها تدریس کنند به شرط آنکه بعد از سن ۷۰ سالگی و بر اساس دستورالعمل مصوبات مشترک هیات امنای دانشگاه های علوم پزشکی کشور هر ساله توسط هیات امنای دانشگاه مورد تایید قرار بگیرند.

رییس مرکز امور هیات علمی وزارت بهداشت بیان کرد: اساتید بازنشسته علوم پزشکی می توانند تا سقف تدریس ۱۰ واحد درسی(به طور حق التدریس) در طول ترم با دانشگاه ها همکاری داشته باشند.

دکتر حسینی در تشریح شرایط بازنشستگی اعضای اداری دانشگاه ها اظهار کرد: حداکثر خدمت برای کسانی که در پست های اجرایی مشغول فعالیت هستند ۳۰ سال تمام است و استاد تمام ها تا سن ۷۰ سالگی می توانند تدریس کنند. به عنوان مثال یک استاد تمام عضو هیات علمی که ریاست دانشگاه را نیز به عهده دارد می تواند تا ۷۰ سالگی خدمت کند و وزارت بهداشت هیچ گونه آیین نامه و یا دستورالعمل جداگانه ای در رابطه با بخش اجرایی ندارد و در چارچوب مقررات موجود عمل می کند.

انتهای پیام

منبع ایسنا

منبع ایسنا
کلید واژه :

بازنشستگان

،

استاد تمام

،

دانشگاه

ثبت نظرات
captcha