قیمت طلا، سکه و ارز قیمت روز خودرو
پیش خوان روزنامه ها
روزنامه ها
محل تبلیغات شما اینجاست 2 محل تبلیغات شما اینجاست 2 محل تبلیغات شما اینجاست 4 نیرو نیوز مدارا
کد خبر : ۷۱۸۶۶۶
زمان انتشار :
facebook telegram twitter google+ cloob Yahoo print

تا پایان ماه صفر؛

اجرای نمایش های دینی در تهران و دیگر استان ها

مسئول دفتر نمایش های دینی اداره کل هنرهای نمایشی از اجرای تعزیه و تئاتر خیابانی در مجموعه تئاتر شهر و استان های دیگر خبر داد.

اجرای نمایش های دینی در تهران و دیگر استان ها

به گزارش پایگاه خبری اتحاد آنلاین، محمود فرهنگ مسئول دفتر نمایش های دینی اداره کل هنرهای نمایشی درباره فعالیت های مدنظر در ایام باقیمانده ماه صفر به یک خبرگزاری گفت: در این ایام با سرپرستی علاءالدین قاسمی مجالس تعزیه در مقابل مجموعه تئاتر شهر برگزار می شود. همچنین نمایش خیابانی «ز آینه شر بزدا خیر نما» اثر پیام عزیزی نیز با موضوع امام حسین (ع) در فضای باز مجموعه تئاتر شهر اجرا می شود.

وی درباره اجراهای مدنظر در نقاط دیگر شهر تهران و استان ها و شهرهای دیگر ایران نیز توضیح داد: نمایش های «درختی با سایه گسترده» در شهر دماوند، «نذری» در چند کانون شهر تهران اعم از بعثت، اباذر، میثم و شریعتی، «هنگامه ای که آسمان شکافت» در شهر کرمانشاه، «حُر دیگر» در شهر اصفهان، «آه سوزان کربلا» در شهر زنجان، «پدرانه» در هرسین کرمانشاه، «قافله سالار» در همدان، «مُختک» در بوشهر، و نمایش های خیابانی «کُتل» و «محرم، تعزیه، اربعین» اجرا می شوند.

مسئول دفتر نمایش های دینی در پایان سخنان خود یادآور شد: نمایش «در عاشورا» به کارگردانی مشترک رضا تقی نژاد و مهدی مقیمی نیز در ایام ماه صفر در شهر نجف و همچنین در موکب های موجود در مسیر کربلا ۱۰ اجرا دارد.

کلید واژه :

نمایش

،

تعزیه

،

تئاتر

ثبت نظرات
captcha