پیش خوان روزنامه ها
محل تبلیغات شما اینجاست 2 محل تبلیغات شما اینجاست 2 محل تبلیغات شما اینجاست 4 نیرو نیوز مدارا
کد خبر : ۷۱۸۶۶۵
زمان انتشار :
facebook telegram twitter google+ cloob Yahoo print

یک ستاره واقعی، درحد برترین های تاریخ

چرا مارسلو ، جانشین واقعی روبرتو کارلوس است؟

مارسلو در سن 30 سالگی درالکلاسیکو تک گل تیمش را به ثمررساند ،بلکه مهاجمین رئال به خودشان بیایند و بازی را به تساوی بکشند ولی این بار کریستیانویی وجود نداشت تا قدر این گل را بداند ودرنهایته تحقیر با یک نتیجه سنگین بازی را واگذار کردند.

چرا مارسلو ، جانشین واقعی روبرتو کارلوس است؟

به گزارش پایگاه خبری اتحاد آنلاین، او اهل ریودوژانیرو است و مانند تمام فوتبالی ها درساحل ریو رشد کرده و فوتبال را  فرا گرفته واستاد فوتبال 5 نفره است ، فوتبالی که باید درآن سریع باشی و تکنیکی است بالایی داشته باشی، صحبت ازمارسلو ویرا داسیلوا جونیوراست که فوتبالش را مدیون پدربزرگش است که قبل از فروش ماشین هر روز او را به محل بازی می رساند و بعد فروش آن مجبور بود با اتوبوس به محل تمرین برود.


   او در مقدمه کتابش  می نویسد: فوتبال در نهایت باید تو را به وجد بیاورد اما با این حال امروزه به فوتبال به چشم یک تجارت نگاه می کنند که بخش سرگرمی آن واجب تر به نظر نمی رسد. فوتبالی که این روزها به شما دستورمی دهد ، لبخند نزن و فکر لذت بردن از آن را از سرت بیرون کن.. به مدافعینی که جلو می روند اتهاماتی زده می شود واستعداد ها را محدود می کنند انگار این طوراز بازیکنان مرتکب گناه شده اند گویا خطا کردن واجب ترین درسی است که مدافعین باید یاد بگیرند  . دیگر ارزشی نه برای پاس زیبا قائل می شوند نه دریبل زنی و نه گلزنی  ریسک کردن عملی مردود است ویک گناه نا بخشودنی وهر گل زیر ذره بین آنالیزقرار می گیرد انگارنه انگار گاهی حوادث به ما الهام می شود انگار فوتبال زمینی با یک دروازه است که فقط یک طرف آن باید شاهد گل باشد و تیم شما هیچ گاه نباید گلی دریافت کند. انگار خیلی راحت می شود همه چیز را تحلیل کرد و یک قسمت زمین را از اشتباهات پاک کرد.


 مارسلو فوتبال را با قلبش بازی می کند وهمانطورکه می گوید همیشه منتظریک الهام در یک زمان خاص است او به ندای درونش اعتماد می کند و حالا پس از  11 سال حضور در تمام افتخارات یک دهه اخیر تیمش ،حضوری مثبت و تاثیرگذارداشته است . اوحق دارد که اعتماد کند .


شور وهیجان مارسلو را می توان درانزو فرزند ارشدش نگاه کرد که با چه هیجانی به دنبال توپ می دود انگار مسئله ای مهم تر از آن وجود ندارد و به معنای واقعی کلمه او یک غنیمت است که باید قدرش را دانست. 

 


از فولکس واگن پدربزرگ تا رئال 


یک بار درمصاحبه ای گفته بود که هیچ کسی به اندازه پدربزرگش به او اعتماد نداشته است ، چرا که حاضر شد فولکس واگن قورباغه ایش را بفروشد تا هزینه فوتبال بازی کردن او را تامین کند .  شاید او به خاطرهمین است که تی شرت تونی مونتانایش  را گاهی اوقات برتن می کند که برروی آن نوشته است : به کی اعتماد کنم ؟ به خودم؛اما امروز همه به اوایمان کامل دارند. 


مونچی همیشه حسرت به خدمت گرفتن او را می خورد .مدیر ورزشی سویا قبل از پیوستش به رئال با او به توافق رسیده بود که او را به سانچر پیزخوان ببرد اما مادرید در ثانیه های آخر او را با یک پیشنهاد وسوسه کننده ازرفتن به سویا منصرف کرد تا مسیر فوتبالش را برای همیشه تغییر دهد. او درآن مقطع بسیار لاغر و نحیف بود و همچنین بسیار بازیگوش اما آن قدرسرشارازاستعداد بود که این ضعف ها به چشم نیاید.

 

 

وقتی رئال او را دوست نداشت 


خودش گاهی اوقات می گوید: می روم و می روم و می روم. گاهی اوقات فراموش می کنم که برگردم.او جلومی رفت بدون اینکه محلی به فریادهای فابیو کاناوراو وگابریل هاینزه بگذارد . انصافا آنها سراوخیلی داد میزدند اما بی فایده بود و او کار خودش را می کرد تا حدی که پس ازسپری شدن سال های اول ،رئال قصد داشت او را در مقطعی به وایادولید قرض دهد و یا او را با بند بازخرید  فروش برساند . اما اوهیچ گاه نپذیرفت،  تصمیم به ماندن گرفت و بازی کرد. 


  والدانودرمورد کارلوس می گفت: او بازیکنی است که وقتی ازخط حمله به منطقه ای که به او سپرده شده برمی گردد، تازه متوجه شود که چه اتفاقی رخ داده . اما او بسیارمحبوب بود؛درست مثل مارسلو او بارها به علت عدم پوشش سمت چپ رئال به دردسر افتاده است تا جایی که مورینیو برای ازبین بردن این نقطه ضعف ، تصمیم به خرید کوئنترائو گرفت و این گونه بود که مارسلو را به نیمکت تبعید کرد. حتی کارلتوهم درمقطعی اورا نیمکت نشین کرده بود  حتی درفینال لیسبون از کوئنترائو درترکیب ثابت تیمش استفاه کرد ،اما او در دقیقه 59 به زمین بازی آمد و بازی را تغییر داد و آز آن شب حکومتش را در رئال آغاز نمود. 


روی کلمنت دستیار وقت آنجلوتی  می گوید: مارسلو دقیقا همان چیزی بود که می خواستند. مارسلو بازیکنی بود که مردم کم کم او را باور کردند او جانشین روبرتو کارلوسی شده بود که بنا به آمار بر روی 60 در صد گل ها ی زمان رئال مادرید تاثیر مستقیم یا غیر مستقیم داشته است و الحق جانشینی او، که در طول 12 سال توانسته بود 71 گل را  به ثمر برساند کاربسیارسختی بود.


 به نظر می رسد فوتبال برای مارسلو ازهرمقوله ای درزندگی جدی تراست، او همیشه اشتباهاتش را طوری جبران می کند که دیگر هیچ اثری درذهن باقی نمی گذارد، البته بخش زیادی ازفوتبالش وابسته به ذاتش است .در تیمی که مهاجمان ترجیح می دهند  همیشه در داخل محوطه جریمه باشند  مارسلو تفاوت ها را رقم می زند. مارسلو با اکثر مدافعان کناری جهان تفاوت دارد  حتی تهاجمی ترین آنها.  مدافعان کناری که تمایل به حمله دارند معمولا سعی می کنند به نقطه اوت نزدیک شوند و سانتر کنند اما او کاملا بر عکس عمل می کند و بیشتر به درون محوطه می رود تا نزدیکی های نقطه کرنر. او از بین بازیکنان هم البته رد می شود و همیشه از کنار آنها عبور نمی کند. در حرکات او، آنچنان که تکنیک سهم دارد، قدرت و سرعت تاثیر گذار نیستند.

 

 

*مارسلو، روبرتو کارلوس


کارلوس در مورد او می گوید:" او از من هم با استعداد تر است."  این دو بازیکن روی هم تا به اینجا 23 سال سمت چپ رئال را بیمه کرده اند واین شاید رکوردی دست نیافتنی  در تاریخ رئال مادرید باشد .


مارسلو همواره ازحمایت هایی که در روزهای اول پیوستنش به مادرید از طرف الگوی همیشگیش کارلوس  ازاو شده است صحبت کرده است.  


مارسلو به مارکا در این خصوص گفت: روبرتو کارلوس به من کمک زیادی کرد. او وظایف من را سبک کرد. من را به خانه اش دعوت کرد و من را به خانواده اش معرفی نمود. او شماره تلفن خود را به من داد. این طبیعی و نرمال نیست زیرا قرار بود که من جای او را در تیم بگیرم.

 

با این حال تا حد زیادی به من کمک نمود. من به رئال مادرید منتقل شدم تا او را از ترکیب اصلی حذف کنم، اما او به من کمک بسیاری نمود، رفتار او شگفت آور بود.  


مارسلو در رئال به تمام افتخارات ممکن دست پیدا کرد تا  جانشین خلف کسی باشد که همواره ازاوبه عنوان الگو یاد کرده است و او به عنوان کاپیتان دوم رئال مادرید این روزها لحظات سختی را سپری می کند ، شایعات پیوستن به دوست صمیمیش رونالدو در یووه ، و همچینن اوضاع این روزهای رئال و حالا باخت سنگین درالکلاسیکو اورا تحت فشار قرار داده است.


اما  به جرات می توان گفت که مارسلو ازاین روزها کم ندیده است و می داند که این روزها ماندگار نیست او یاد گرفته که همیشه مسئولیت شکست ها را بپذیرد اما در هنگام برد همیشه گفته است : همه با هم می جنگیم و همه با هم می دویم.


آیا موافق اید که هرتیمی برای موفقیت  باید یک مارسلو داشته باشد؟

 

کیاوش عزیزی

 

منبع ورزش سه
کلید واژه :

مارسلو

،

روبرتو کارلوس

،

الکلاسیکو

ثبت نظرات
captcha