قیمت طلا، سکه و ارز قیمت روز خودرو
پیش خوان روزنامه ها
روزنامه ها
محل تبلیغات شما اینجاست 2 محل تبلیغات شما اینجاست 2 محل تبلیغات شما اینجاست 4 نیرو نیوز مدارا
کد خبر : ۷۱۸۶۵۷
زمان انتشار :
facebook telegram twitter google+ cloob Yahoo print

اپل راه نفوذ پلیس به آیفون را بست

اپل توانسته است در آخرین نسخه از سیستم عامل آی اواس دسترسی تمامی ابزارهای نفوذ به گوشی های آیفون را به شدت محدود و قطع کند.

اپل راه نفوذ پلیس به آیفون را بست

به گزارش پایگاه خبری اتحاد آنلاین، با توجه به آنکه این روزها مساله محافظت از حریم خصوصی و اطلاعات شخصی کاربران و همچنین امنیت سایبری از اهمیت خاص و بسزایی برخوردار شده است، حالا شرکت اپل نیز تصمیم گرفته است به ارتقای امنیتی گوشی های هوشمند خود بپردازد و بدین منظور مدعی شده است که توانسته دسترسی هر گونه شخص و نهاد امنیتی و قضایی را در آخرین نسخه از سیستم عامل آی اواس ( iOS) به شدت محدود و قطع کند به گونه ای که حتی پلیس نیز همچون قبل قادر نخواهد بود از طریق ابزارهای رایج و متداول خود نظیر GrayKey استفاده کند.

در گزارش وب سایت BGR که برای نخستین بار مجله فوربز از آن خبر داد، آمده که اپل موفق شده است تمامی ابزار و تکنیک های هک و نفوذ به گوشی های آیفون را به طور کامل از دسترس خارج کند تا نهادهای امنیتی و پلیس نیز نتوانند بدون اجازه کاربران به حریم خصوصی کاربران آیفون راه پیدا کنند.

تاکنون بسیاری از نیروهای پلیس و دستگاههای قضایی در ایالات متحده آمریکا از ابزارهای متعددی که مشهورترین آن GrayKey نام دارد، استفاده می کردند تا از اطلاعات کاربران مورد نظر خود جاسوسی کرده و به حریم خصوصی آنها وارد شوند.

حالا اپل با این کار به همه اثبات کرده است که حفظ حریم خصوصی کاربرانش و ارتقای امنیت سایبری برای این شرکت آمریکایی همچنان در اولویت نخست قرار دارد و در این رابطه با هیچ کدام از نهادهای قضایی و حکومتی راه نخواهد آمد.

به گفته یکی از مقامات فعال در سازمان پلیس شهر روچستر در ایالت مینسوتا، پس از انتشار نسخه iOS ۱۲، این ابزار مورد استفاده توانایی و قابلیت های خود را برای استخراج اطلاعات موردنیاز پلیس از دست داده است و فقط می تواند به صورت کاملا جزئی اطلاعات اندک و مختصری را از آیفون بیرون بکشد که اهمیت چندانی برای پلیس و نیروهای قضایی و امنیتی نخواهد داشت.

انتهای پیام

 

کلید واژه :

اپل

،

آیفون

،

پلیس

ثبت نظرات
captcha