پیش خوان روزنامه ها
محل تبلیغات شما اینجاست 2 محل تبلیغات شما اینجاست 2 محل تبلیغات شما اینجاست 4 نیرو نیوز مدارا
کد خبر : ۷۱۸۶۵۳
زمان انتشار :
facebook telegram twitter google+ cloob Yahoo print

پرونده های مفاسد اقتصادی در اولویت رسیدگی است

رئیس کل دادگستری گیلان با تاکید بر عزم راسخ قوه قضائیه در برخورد با مفاسد اقتصادی در همه سطوح گفت: پرونده های مفاسد اقتصادی در اولویت رسیدگی دستگاه قضایی استان قرار دارد و مراحل دادرسی در محاکم بدوی و تجدیدنظر به سرعت و دقت طی می شود.

پرونده های مفاسد اقتصادی در اولویت رسیدگی است

به گزارش پایگاه خبری اتحاد آنلاین، گزارش روز سه شنبه روابط عمومی دادگستری گیلان حاکیست؛ احمد سیاوش پور در نشست ماهانه شورای قضایی استان با اشاره به برخوردهای قضایی اخیر افزود: مدیران سالم که اغلب مدیران را تشکیل می دهند با شجاعت کامل پیگیر امور سازمانی خود هستند و فلسفه نظارت، کند کردن کار و سلب شهامت مدیران نیست بلکه تسهیل امور و قانون مداری را به ارمغان دارد.
وی با بیان اینکه مردم از عملکرد دستگاه قضایی در برخوردهای اخیر با مفسدان اقتصادی راضی هستند، تصریح کرد: لازم است با واکاوی ریشه ها و انسداد روزنه های فساد از بروز چنین جرائمی پیشگیری شود چرا که رخداد چنین مفسده هایی باعث سلب اعتماد عمومی و همچنین اتلاف سرمایه های انسانی آموزش دیده و صاحب تجربه کشور می شود.
رئیس کل دادگستری گیلان در بخش دیگری از سخنان خود به معضل پسماند نیز اشاره و بیان کرد: معضل کهنه و قدیمی دفع زباله و مدیریت پسماند در استان همچون سایر استان های شمالی ضربه زیادی به منابع طبیعی و سلامت مردم وارد کرده و نیاز است تا دستگاه های مسئول اقدامی عاجل در این خصوص انجام دهند.
بازرس کل گیلان نیز در این نشست با بیان اینکه از مجموع 43 برنامه بازرسی درنظر گرفته شده برای سال 97 تاکنون 35 برنامه اجرا شده، گفت: بخشی از پرونده های مفتوحه در سازمان بازرسی استان به دستگاه قضایی ارجاع شده است.
سیف الله مسرور چهار برنامه بازرسی را مختص به موضوع پسماند استان برشمرد و تصریح کرد : تا پایان امسال ، گزارش جامعی از وضعیت پسماند گیلان تهیه می شود که به مثابه منشوری در موضوع پسماند خواهد بود.
وی از معرفی 11 مدیر ارشد و میانی متخلف به دستگاه قضایی استان توسط سازمان بازرسی در سال 97 خبر داد و اظهار داشت: افزون بر این تعداد ، پرونده 45 نفر از کارکنان متخلف دستگاه ها نیز در سال جاری به دستگاه قضایی ارجاع شده است.
مسرور با اشاره به پرونده های تخلفات مالی در سال های 96 و 97 گفت: با ورود سازمان بازرسی به تخلفات مالی در سال 96 از تضییع بالغ بر 38 میلیارد تومان و در سال جاری تا کنون قریب به چهار میلیارد تومان جلوگیری و یا اموال به بیت المال بازگردانده شده است.
بازرس کل استان همچنین افزود: در موضوع تعرض به اراضی ملی و منابع طبیعی هشت پرونده تشکیل شده که در این راستا، از تغییر کاربری، تخریب و تصرف حدود 79 هزار متر مربع از این اراضی جلوگیری شد.
مسرور درباره پرونده های تخلفات مالی ارسالی به مراجع قضایی گیلان در سال 97 نیز بیان داشت: در این پرونده ها حدود 17 میلیارد تومان تخلف توسط سازمان بازرسی گزارش شده که این مبلغ در سال گذشته حدود 44 میلیارد تومان بود و از مراجع قضایی تقاضای صدور حکم شده است.
نشست ماهانه شورای قضایی گیلان به ریاست احمد سیاوش پور رئیس کل دادگستری استان به میزبانی اداره کل بازرسی برگزار شد.
انتهای پیام 

منبع ایرنا
کلید واژه :

مفاسد اقتصادی

،

دستگاه قضایی

ثبت نظرات
captcha