پیش خوان روزنامه ها
محل تبلیغات شما اینجاست 2 محل تبلیغات شما اینجاست 2 محل تبلیغات شما اینجاست 4 نیرو نیوز مدارا
کد خبر : ۷۱۸۶۴۷
زمان انتشار :
facebook telegram twitter google+ cloob Yahoo print

ولید معلم: تروریست ها همچنان با سلاح های سنگین در منطقه امن ادلب هستند

وزیر خارجه سوریه تأکید کرد که این کشور درباره موضوع پس گرفتن ادلب با روسیه هماهنگی کامل دارد.

ولید معلم: تروریست ها همچنان با سلاح های سنگین در منطقه امن ادلب هستند

به گزارش پایگاه خبری اتحاد آنلاین، به نقل از خبرگزاری سانا، ولید معلم، وزیر خارجه سوریه از تصمیم کمیته اجرایی شورای صلح جهانی و اتحادیه دموکراتیک جهانی جوانان برای برگزاری نشست سالانه خود در دمشق به خاطر همبستگی با مردم سوریه قدردانی کرد.

وی گفت: از هفت سال پیش ما با توطئه ای روبه رو هستیم که تمامیت ارضی کشور و مردم ما را هدف قرار داده است. این توطئه موجب کشته شدن هزاران تن از شهروندان ما و نابودی زیرساخت و هدف قرار دادن ارتش مان شد که سپر پایداری در مقابل اسرائیل و هجمه غرب است. ما بیش از هفت سال است که در جنگ واقعی علیه تروریسم هستیم و امروز می توانیم پیروزی را شاهد باشیم.

معلم گفت: به رغم امضای توافقی برای ایجاد منطقه امن در ادلب اما تروریست ها همچنان با سلاح های سنگین خود در این منطقه هستند و این نشان می دهد که ترکیه به تعهدات خود پایبند نیست و ادلب همچنان تحت سیطره تروریسم است.

وی گفت: آمریکا در شرق سوریه ائتلاف بین المللی را ایجاد کرد که به کشته شدن هزاران غیرنظامی سوری منجر شده است. دلیل آن این است که آمریکا در سوریه با هر چیزی می جنگد غیر از داعش. حمایت آمریکا از داعش باعث شده این گروه به مرزهای سوریه و عراق برسد.

معلم تأکید کرد: آمریکا به بهانه حمایت از کردهای سوری پایگاه های هوایی را در شمال سوریه ایجاد کرد. سوریه با جدیت برای حل سیاسی بحران تلاش می کند. استفان دی میستورا، فرستاده سازمان ملل خواست لیستی ۵۰ نفره برای کمیته قانون اساسی سوریه تعیین کند و خود را با دولت سوریه در این راستا برابر دانست اما ما گفتیم که قانون اساسی یک مساله ملی حاکمیتی است و باید بدون مداخله خارجی انجام شود. ما اجازه مداخله در امورمان را نمی دهیم.

وی گفت: ما همواره مساله آوارگان را در اولویت قرار داده ایم و به رغم کوتاهی جامعه جهانی در کمک به بازگشت آوارگان اما هزاران آواره از لبنان به کشور بازگشته اند. ما با دوستان روس درباره پس گرفتن ادلب چه از طریق جنگ و چه صلح هماهنگی کامل داریم.

معلم به اظهارات رئیس جمهوری روسیه درباره موقتی بودن توافق ادلب اشاره کرد و گفت: ما حق داریم تمامی خاک کشورمان را پس بگیریم.

انتهای پیام

منبع ایسنا
کلید واژه :

ولید معلم

،

وزیر خارجه سوریه

،

شورای صلح جهانی

،

جنگ واقعی

،

تروریسم

ثبت نظرات
captcha