پیش خوان روزنامه ها
محل تبلیغات شما اینجاست 2 محل تبلیغات شما اینجاست 2 محل تبلیغات شما اینجاست 4 نیرو نیوز مدارا
کد خبر : ۷۱۸۶۱۰
زمان انتشار :
facebook telegram twitter google+ cloob Yahoo print

مرورگر فایرفاکس جلوی ردیابی کاربران را می گیرد

شرکت موزیلا اعلام کرده است که قصد دارد بر روی افزایش امنیت سایبری مرورگر اینترنتی فایرفاکس و حفاظت از حریم خصوصی کاربرانش تمرکز بیشتری داشته باشد.

مرورگر فایرفاکس جلوی ردیابی کاربران را می گیرد

به گزارش پایگاه خبری اتحاد آنلاین، با توجه به آنکه این روزها مساله حفاظت از حریم خصوصی کاربران و امنیت سایبری بیش از پیش از اهمیت خاصی برخوردار شده است، حالا شرکت موزیلا به تازگی با انتشار بیانیه ای اعلام کرده است که نسخه ۶۵ از این مرورگر اینترنتی از دسترسی شرکت های توسعه دهنده وب سایت های مختلف به اطلاعات مربوط به مکان جغرافیایی و حریم خصوصی کاربران جلوگیری عمل کند.

فایرفاکس از این پس به کاربران اجازه می دهد با خیال آسوده و بدون دغدغه از افشای اطلاعات خصوصی و احتمال ردیابی شدن آنها به گشت و گذار در فضای مجازی از طریق مرورگر اینترنتی فایرفاکس بپردازند.

بدین ترتیب موزیلا با بهره گیری از جدیدترین پروتکل های امنیتی دیگر به توسعه دهندگان وب سایت های مختلف امکان ردیابی و پیگیری کاربرانشان را نخواهد داد و کاربران می توانند از این پس با استانداردهای جدید و سخت گیرانه موجود و بکاررفته در حالت استاندارد و دیفالت این مرورگر، خیالشان بابت حفاظت از اطلاعات شخصی شان راحت باشد و به کار و فعالیت های روزانه خود از طریق این مرورگر بپردازند.

موزیلا همچنین علاوه بر حالت استاندارد، دو حالت دیگر تحت عنوان Strict mode و Custom mode را نیز به قابلیت های این مرورگر اضافه کرده است تا همانطور که از نامشان معلوم است، جلوی ردیابی کاربران و استفاده از cookies را خواهد گرفت.

انتهای پیام

 

منبع ایسنا
کلید واژه :

فایرفاکس

،

موزیلا

،

امنیت سایبری

ثبت نظرات
captcha