قیمت طلا، سکه و ارز قیمت روز خودرو
پیش خوان روزنامه ها
روزنامه ها
محل تبلیغات شما اینجاست 2 محل تبلیغات شما اینجاست 2 محل تبلیغات شما اینجاست 4 نیرو نیوز مدارا
کد خبر : ۷۱۸۵۵۰
زمان انتشار :
facebook telegram twitter google+ cloob Yahoo print

داستان های تاریخ فوتبال

پنالتی جنجالی که نتیجه ال کلاسیکو را تغییر داد

داور دیدار بارسلونا و رئال مادرید یک پنالتی به نفع سفیدپوشان اعلام کرد که باعث جنجال بزرگی در ال کلاسیکو شد.

پنالتی جنجالی که نتیجه ال کلاسیکو را تغییر داد

به گزارش پایگاه خبری اتحاد آنلاین، رئال مادرید و بارسلونا در مرحله یک چهارم نهایی کوپا دل ری سال ۱۹۷۰ به مصاف هم رفتند. بازی رفت در سانتیاگو برنابئو برگزار شد و مادرید با گل های گروسو و آمانسیو توانست رقیب همیشگی اش را شکست دهد. گل دوم مورد اعتراض بارسایی ها قرار گرفت چون معتقد بودند در موقعیت آفساید به ثمر رسیده است. بازی برگشت ششم ژوئن در نوکمپ برگزار شد. مادرید در نیمه اول بازی خوبی به نمایش گذاشت اما نتوانست به گل برسد. در لحظات پایانی نیمه اول داور یک کرنر به نفع بارسلونا گرفت و  پس از دو ضربه، توپ به کارلس رکساچ رسید و او با یک شوت تیرک دروازه سفیدپوشان را لرزاند. توپ به تیرک دیگر برخورد کرد و در نهایت وارد دروازه شد. بازی در پایان نیمه اول یک بر صفر به نفع تیم کاتالانی تمام شد.

در ۴۵ دقیقه دوم بارسا به دنبال گل دوم بود تا بازی را به تساوی برساند (در مجموع دو دیدار). در دقیقه ۱۵ یک ضد حمله سریع با پاس آمانسیو به ولاسکس شکل گرفت. با این حال ریفه سریع تر دوید و توانست به او برسد. بازیکن بارسلونا برای متوقف کردن مهاجم حریف در یک متری محوطه جریمه خطا کرد. به خاطر سرعت بالای بازی، دو بازیکن در محوطه جریمه بر زمین افتادند. گروستا، داور بازی این صحنه را پنالتی دانست. تماشاگران به شدت عصبانی شدند و خشم خود را با پرت کردن اشیا نشان دادند. پس از چهار دقیقه وقفه در نهایت پنالتی توسط آمانسیو زده شد و توپ از خط عبور کرد. اشیای بیشتری به زمین پرتاب شد و زمانی که آنها را جمع می کردند الادیو به گروستا نزدیک شد و به او توهین کرد. این اتفاق باعث شد داور اسپانیایی این بازیکن را اخراج کند. وضعیت ورزشگاه بدتر شد. بازی در میان این آشوب ادامه یافت و همچنان اشیا به میدان پرتاب می شدند. بازی دائما متوقف می شد تا وسایل پرتاب شده از روی چمن برداشته شوند. ولاسکس یک گل به ثمر رساند اما داور آن را قبول نکرد چون معتقد بود در موقعیت آفساید به ثمر رسیده است. زمانی که چهار دقیقه به پایان بازی باقی مانده بود تماشاگران به سمت زمین حمله ور شدند و داور مجبور شد سوت پایان را به صدا در آورد. میگل مونیوس، سرمربی مادرید با پرتاب یک بطری بدرقه شد. چهار ساعت زمان برد تا اتوبوس رئال مادرید از ورزشگاه خارج شود.

در نهم ژوئن جلسه کمیته انضباطی درباره اتفاق های جنجالی بازی تشکیل شد. به نظر می رسید نوکمپ برای چند بازی بسته شود. با این حال کمیته تصمیم گرفت گروستا را شش ماه از قضاوت محروم کند. الادیو از دو بازی محروم  و بارسلونا ۹۰ هزار پسو جریمه شد. اعتراض باشگاه کاتالانی به همین جا ختم نشد و آنها خواستار محرومیت مادام العمر برای داور اسپانیایی شدند. این تیم نمی خواست دوباره گروستا بازی شان را قضاوت کند. رای کمی بعد لغو شد اما مسئولان برگزاری بازی ها مراقب بودند که دوباره این داور در نوکمپ قضاوت نکند. صحنه پنالتی برای همیشه در یاد بارسایی ها ماند تا یک نمونه آشکار در قضاوت هایی که به نفع مادرید گرفته می شود، باشد.

سفیدپوشان توانستند از سد اتلتیک بیلبائو در نیمه نهایی بگذرند و باید برای برگزاری فینال دوباره به نوکمپ بازمی گشتند. والنسیا حریف مادرید بود و در جوی که علیهش بود برابر این تیم قرار گرفت. هواداران کاتالانی به شدت از والنسیا حمایت می کردند. در این شرایط پیری و گروسو آسیب دیدند اما پانیس و فلیتاس جانشینان آنها گل های پیروزی مادرید را به ثمر رساندند. کاپیتان مادرید در میان فریاد و توهین هواداران جام قهرمانی را بالای سر برد.

انتهای پیام

کلید واژه :

پنالتی

،

ال کلاسیکو

،

بارسلونا

ثبت نظرات
captcha