پیش خوان روزنامه ها
محل تبلیغات شما اینجاست 2 محل تبلیغات شما اینجاست 2 محل تبلیغات شما اینجاست 4 نیرو نیوز مدارا
کد خبر : ۷۱۸۵۲۳
زمان انتشار :
facebook telegram twitter google+ cloob Yahoo print

امید اهالی کشتی به ۳ وزن آخر در بوداپست

کشتی فرنگی ایران فعلا در رده چهاردهم جهان!

تیم ملی کشتی فرنگی ایران در پایان رقابت های ۴ وزن نخست با ۱۴ امتیاز در رده چهاردهم جهان قرار دارد!

کشتی فرنگی ایران فعلا در رده چهاردهم جهان!

به گزارش پایگاه خبری اتحاد آنلاین، در حالی که امروز آخرین نمایندگان ایران در رقابت های جهانی کشتی فرنگی ۲۰۱۸ به میزبانی بوداپست روی تشک می روند، شب گذشته با برگزاری دیدارهای رده بندی و فینال ۴ وزن نخست تکلیف مدال آوران این ۴ وزن مشخص شد.
نکته عجیب و غیرقابل پیش بینی هم این بود که حتی یک فرنگی کار ایرانی هم در ۴ وزن نخست روی سکو نرفت. سعید عبدولی تنها شانس برای کسب مدال برنز بود که ۳ بر یک به حریف ارمنستانی خود در رده بندی وزن ۸۲ کیلوگرم باخت و پنجم شد.


در ۴ وزن نخست مجارستان با داشتن ۲ فینالیست از همه تیم ها وضع بهتری داشت و فعلا صدرنشین جدول امتیازی بخش تیمی است.


نفرات برتر ۴ وزن نخست رقابت های جهانی کشتی فرنگی به شرح زیر است:


55 کیلوگرم: 1- الدانیز عزیزلی (آذربایجان) 2- ژولامان شارشنبکوف (قرقیزستان) 3- اکرم اوزتورک (ترکیه) و نوگزاری تسورتسومیا (گرجستان) ... 15- مسلم نادری خادم (ایران)
63 کیلوگرم: 1- استپان ماریانیان (روسیه) 2- المورات تاسمورادوف (ازبکستان) 3- لنور تمیروف (اوکراین) و رحمان بیلیجی (ترکیه) ... 11- محسن حاجی پور (ایران)
72 کیلوگرم: 1- فرانک استابلر (آلمان) 2- بالینت کورپاسی (مجارستان) 3- رسول چونایف (آذربایجان) و آیک مناتساکانیان (بلغارستان) ... 9- محمدعلی گرایی (ایران)
82 کیلوگرم: 1- پیتر باچی (مجارستان) 2- امره کوش (ترکیه) 3- ماکسیم مانوکیان (ارمنستان) و ویکتار ساسونوفسکی (بلاروس) 5- سعید عبدولی (ایران)

ایران که سال گذشته با ۳ مدال برنز در ۸ وزن به عنوان نایب قهرمانی جهان رسیده بود، در پایان رقابت های ۴ وزن نخست فقط ‍۱۴ امتیاز کسب کرده و در رده نازل چهاردهم قرار دارد! تیم علی اشکانی ۱۰ امتیاز توسط سعید عبدولی در وزن ۸۲ کیلوگرم با کسب عنوان پنجمی کسب کرده و ۴ امتیاز هم محمدعلی گرایی در وزن ۷۲ کیلوگرم با عنوان نهمی به دست آورده است.
مجارستان با ۵۳، ترکیه با ۵۰ و روسیه با ۴۳ امتیاز در رده های اول تا سوم بخش تیمی قرار دارند. آذربایجان، آلمان و ارمنستان هم در رده های بعدی هستند.
به نظر می رسد ایران اگر در ۳ وزن آخر نتواند حداقل در ۲ وزن به مدال برسد، در پایان رقابت ها در بخش تیمی رتبه عجیبی مثل همین حالا خواهد داشت چون در روز دوم نیز فقط حسین نوری به شانس مجدد رفته و ۲ فرنگی کار دیگر حذف شده اند!

منبع ورزش سه
کلید واژه :

کشتی فرنگی ایران

،

جهانی کشتی فرنگی

،

بوداپست

ثبت نظرات
captcha