قیمت طلا، سکه و ارز قیمت روز خودرو
پیش خوان روزنامه ها
روزنامه ها
محل تبلیغات شما اینجاست 2 محل تبلیغات شما اینجاست 2 محل تبلیغات شما اینجاست 4 نیرو نیوز مدارا
کد خبر : ۷۱۸۴۴۶
زمان انتشار :
facebook telegram twitter google+ cloob Yahoo print

عادل عبدالمهدی رسما نخست وزیر عراق شد / ۱۴ وزیر از ۲۲ وزیر پیشنهادی رای اعتماد گرفتند

عادل عبدالمهدی با کسب رای اعتماد پارلمان عراق، بطور رسمی نخست وزیر قانونی این کشور شد. پارلمان عراق در جلسه چهارشنبه شب خود علاوه بر عبدالمهدی تا به ۱۴ وزیر از ۲۲ وزیر پیشنهادی وی نیز رای اعتماد داد. انتخاب وزیر برای وزارتخانه های مهم دفاع، کشور، فرهنگ، آموزش و پرورش، دادگستری و مهاجرت به جلسه بعدی پارلمان موکول شد. به نظر می رسد اختلاف نظر ائتلاف های انتخاباتی با یکدیگر و نیز با عبدالمهدی بر سر نامزد های این پست دلیل اصلی عدم رای گیری برای تعیین تکلیف این هشت وزارتخانه شده است.

عادل عبدالمهدی رسما نخست وزیر عراق شد / ۱۴ وزیر از ۲۲ وزیر پیشنهادی رای اعتماد گرفتند

به گزارش پایگاه خبری اتحاد آنلاین، عادل عبدالمهدی با کسب رای اعتماد پارلمان عراق، بطور رسمی نخست وزیر قانونی این کشور شد.

پارلمان عراق در جلسه چهارشنبه شب خود علاوه بر عبدالمهدی تا به ۱۴ وزیر از ۲۲ وزیر پیشنهادی وی نیز رای اعتماد داد.
با رای پارلمان عراق محمد علی الحکیم وزیر امور خارجه، ثامر الغضبان وزیر نفت، فواد حسین وزیر دارایی، نعیم الربیعی وزیر ارتباطات، علی بنکین وزیر مسکن، صالح الحسنی وزیر کشاورزی و احمد العبیدی وزیر جوانان شدند.
نمایندگان پارلمان عراق همچنین علی علاء عبدالصاحب را بعنوان وزیر بهداشت، عبدالله الجبوری وزیر صنعت، باسم الربیعی وزیر کار، لوی الخطیب وزیر برق، محمد هاشم وزیر تجارت، جمال العادلی وزیر امور آب و عبدالله العیبی نیز بعنوان وزیر حمل و نقل انتخاب کردند.
در این جلسه همچنین عادل عبدالمهدی بعنوان نخست وزیر جدید عراق و ۱۴ وزیر منتخب سوگند قانون اساسی یاد کردند.
در ادامه جلسه ائتلاف بازسازی و اصلاح (مورد حمایت سید مقتدا صدر) بدلایل اعلام نشده، جلسه پارلمان را ترک کرد.
محمد الحلبوسی نیز با اعلام پایان رسمی جلسه امروز، زمان برگزاری جلسه بعدی پارلمان برای رای اعتماد به هشت عضو باقیمانده کابینه را روز شش نوامبر / ۱۵ آبان ماه اعلام کرد.
انتخاب وزیر برای وزارتخانه‌های مهم دفاع، کشور، فرهنگ، آموزش و پرورش، دادگستری و مهاجرت به جلسه بعدی پارلمان موکول شد.
به نظر می‌رسد اختلاف نظر ائتلاف‌های انتخاباتی با یکدیگر و نیز با عبدالمهدی بر سر نامزد‌های این پست دلیل اصلی عدم رای گیری برای تعیین تکلیف این هشت وزارتخانه شده است.
در جلسه امروز پارلمان همچنین نمایندگان به برنامه پنجساله پیشنهادی عبدالمهدی تحت عنوان رویکرد ۲۰۱۸ - ۲۰۲۲ رای مثبت دادند.
این برنامه شامل رویکرد‌های اصلی عراق در زمینه سیاست خارجی، سیاست‌های داخلی، اقتصاد و نیز محور‌هایی در مورد هر یک از وزارتخانه‌های کشور و در سه سطح کوتاه مدت، میان مدت و بلند مدت می‌باشد.
عادل عبدالمهدی در ۱۰ مهرماه گذشته با حمایت دو فراکسیون بزرگ الفتح (هادی العامری) و سائرون (مقتدا صدر) از طرف «برهم صالح» رییس جمهوری جدید عراق مامور تشکیل کابینه جدید این کشور شد.

کلید واژه :

عادل عبدالمهدی

،

پارلمان عراق

،

نخست وزیر عراق

ثبت نظرات
captcha