پیش خوان روزنامه ها
محل تبلیغات شما اینجاست 2 محل تبلیغات شما اینجاست 2 محل تبلیغات شما اینجاست 4 نیرو نیوز مدارا
کد خبر : ۷۱۸۴۴۰
زمان انتشار :
facebook telegram twitter google+ cloob Yahoo print

آغاز بزرگترین رزمایش ناتو بعد از جنگ جهانی دوم

نیروهای پیمان آتلانتیک شمالی از امروز پنجشنبه با کوبیدن بر طبل روسیه هراسی، بزرگترین رزمایش نظامی خود در ۷۰ سال اخیر را آغاز می‎کنند.

آغاز بزرگترین رزمایش ناتو بعد از جنگ جهانی دوم

به گزارش پایگاه خبری اتحاد آنلاین، به نقل از فرانس پرس، نروژ از امروز پنجشنبه میزبان بزرگترین رزمایش ناتو از زمان پایان جنگ جهانی دوم به این سوی است تا نشانه ای از اتحاد اعضای پیمان آتلانتیک شمالی در برابر روسیه باشد!

حدود ۵۰ هزار نیروی نظامی، ۱۰ هزار دستگاه خودرو، ۶۵ فروند کشتی، ۲۵۰ فروند هواپیما از مجموع ۳۱ کشور در رزمایش «تریدنت جانکچر ۱۸» حضور خواهند داشت که هدف از آن آمادگی ناتو برای دفع حمله به هر یک از اعضا است چراکه به ادعای ینس استولتنبرگ دبیرکل ناتو، در سال های اخیر محیط امنیتی اروپا به شدت تخریب شده است.

این درحالی است که اگرچه نامی از دشمن فرضی برده نمی شود اما قطعاً روسیه در ذهن همه اعضای ناتو است- کشوری که ۱۹۸ کیلومتر مرز مشترک با نروژ در شمالی ترین بخش از خاک خود دارد.

در واکنش به آغاز این رزمایش، سفارت روسیه در اسلو از آن به عنوان اقدامی ضدروسی نام برد و اعلام کرد چنین رزمایشی علیرغم تلاش برای تدافعی نشان دادن آن، ماهیتی کاملاً تحریک آمیز دارد.

این درحالی است که از ماه ها پیش، مسکو به دلیل افزایش نیروهای غربی در سطح منطقه، ابراز نگرانی کرده است.

انگلیس و آمریکا نیروهایشان را به نروژ اعزام می کنند تا به تمرین در آب و هوای سرد عادت کنند.

منبع مهر
کلید واژه :

رزمایش ناتو

،

جنگ جهانی دوم

ثبت نظرات
captcha