پیش خوان روزنامه ها
محل تبلیغات شما اینجاست 2 محل تبلیغات شما اینجاست 2 محل تبلیغات شما اینجاست 4 نیرو نیوز مدارا
کد خبر : ۷۱۸۴۲۴
زمان انتشار :
facebook telegram twitter google+ cloob Yahoo print

یادمانی برای هنرمندان درگذشته

نمایشگاه «اعضای جاوید فرهنگستان هنر» یادمانی است برای هنرمندانی که دیگر در میان ما نیستند.

یادمانی برای هنرمندان درگذشته

به گزارش پایگاه خبری اتحاد آنلاین، فرهنگستان هنر دوم آبان ماه عصر شلوغی را پشت سر گذاشت. این مکان که از صبح این روز میزبان کارگاه نقاشی قهوه خانه ای در رواق خود شده است، شاهد آغاز رویداد تجسمی دیگری بود؛ رویدادی که برای یادمان و پاسداشت هنرمندانی برگزار شده که امروز دیگر در میان ما حضور ندارند.

نمایشگاه «اعضای جاوید فرهنگستان هنر» با حضور هنرمندان شناخته شده و برخی اعضای پیوسته این فرهنگستان درهای خود را گشود. در حاشیه این افتتاحیه مسعود ناصری ـ مدیرکل امور هنری این فرهنگستان ـ درباره این نمایشگاه توضیح داد: این نمایشگاه یک یادمان از هنرمندانی است که عضو پیوسته فرهنگستان هنر بوده و در دو دهه گذشته دار فانی را وداع گفته اند.

او ادامه داد: در واقع در پی جلسه ای با اعضای پیوسته فرهنگستان، تصمیم به برگزاری نمایشگاه «آثار جاوید اعضای فرهنگستان هنر» به منظور بزرگداشت اعضای سابق فرهنگستان گرفتیم. در این نمایشگاه ترکیب جالبی از آثار هنرمندان شاخه های مختلف هنری به نمایش گذاشته شده است.

در این نمایشگاه ۶۵ اثر از ۱۱ هنرمند جاوید فرهنگستان هنر، حسین لرزاده، علی اکبر صنعتی، محمود جوادی پور، اکبر مختار تجویدی، حسین کلاقیچی گنجینه، باقر آیت الله زاده شیرازی، منصوره حسینی، مرتضی ممیز، علی اصغر شعرباف، آیت الله سید مرتضی نجومی و جواد حمیدی به نمایش درآمد.

 محمد احصائی، غلامحسین امیرخانی، سیدمحمد بهشتی، سیدمهدی حسینی، سیدمحمدرضا حسینی بهشتی، محمدعلی رجبی، مجتبی رحماندوست، جلال شباهنگی، حبیب الله صادقی، منوچهر طیاب، محمود عزیزی، محمود فرشچیان، شاهین فرهت، سیدعبدالمجید کیانی هندی، محمدعلی کی نژاد، مهدی کلهر، مصطفی گودرزی، مجید مجیدی، علی منتظری و داریوش مهرجویی از جمله هنرمندانی بودند که در افتتاحیه این نمایشگاه حضور داشتند.

علاقه مندان جهت بازدید از این نمایشگاه می توانند تا نهم آبان ماه همه روزه، به جز روزهای تعطیل، از ساعت ۱۰ تا ۱۸، به موسسه صبا واقع در خیابان طالقانی، نرسیده به میدان فلسطین، خیابان برادران شهید مظفر، پلاک ۱۲۵،  نگارخانه خیال، مراجعه کنند.

انتهای پیام

منبع ایسنا

منبع ایسنا
کلید واژه :

هنرمندان درگذشته

،

اعضای جاوید فرهنگستان هنر

،

نمایشگاه

ثبت نظرات
captcha