پیش خوان روزنامه ها
محل تبلیغات شما اینجاست 2 محل تبلیغات شما اینجاست 2 محل تبلیغات شما اینجاست 4 نیرو نیوز مدارا
کد خبر : ۷۱۸۴۰۲
زمان انتشار :
facebook telegram twitter google+ cloob Yahoo print

مقام های آمریکایی: دولت ترامپ ارتباط ایران با سوئیفت را قطع نمی کند

مقام های آمریکایی گفته اند انتظار می رود دولت «دونالد ترامپ»، رئیس جمهور آمریکا ارتباط ایران با سامانه سوئیفت را قطع نکند.«واشنگتن فری بیکن» این تصمیم احتمالی دولت ترامپ را «امتیاز ویژه» آمریکا به کشورهای اروپایی دانسته که خواستار حفظ اتصال ایران به سوئیفت بودند.

مقام های آمریکایی: دولت ترامپ ارتباط ایران با سوئیفت را قطع نمی کند

به گزارش پایگاه خبری اتحاد آنلاین، مقام‌های آمریکایی روز چهارشنبه گفته‌اند انتظار می‌رود دولت «دونالد ترامپ»، رئیس‌جمهور آمریکا ارتباط ایران با سامانه سوئیفت را قطع نکند.

مقام‌های آمریکایی روز چهارشنبه گفته‌اند انتظار می‌رود دولت «دونالد ترامپ»، رئیس‌جمهور آمریکا ارتباط ایران با «جامعه جهانی ارتباطات مالی بین‌بانکی» یا «سوئیفت» را قطع نکند.

«واشنگتن‌فری‌بیکن»، از رسانه‌های نزدیک به جریان نومحافظه‌کار در آمریکا که از تشدید فشارها علیه ایران حمایت می‌کند این تصمیم احتمالی دولت ترامپ را «امتیاز ویژه» آمریکا به کشورهای اروپایی دانسته که خواستار حفظ اتصال ایران به سوئیفت بودند.

«سوئیفت» سرواژه‌ای است که از کنار هم قرار گرفتن حرف اول عبارت «جامعه جهانی ارتباطات مالی بین بانکی» در زبان انگلیسی ایجاد شده؛ این شبکه تراکنش‌های مالی جهانی را تسهیل می‌کند و مقر آن در بلژیک قرار دارد.

اعضای هیئت مدیره سوئیفت را مدیران بانک‌های آمریکایی تشکیل می‌دهند. در روزهای گذشته، گزارش‌هایی از اختلافات داخلی در دولت ترامپ بر سر حفظ اتصال ایران به سوئیفت منتشر شده بود.

واشنگتن‌فری‌بیکن، روز چهارشنبه به نقل از منابع آگاه به رایزنی‌های میان مقام‌های آمریکایی و متحدان اروپایی این کشور نوشته ایالات متحده قصد دارد به ایران اجازه بدهد در سوئیفت باقی بماند.

منبع انتخاب
کلید واژه :

سوییفت

،

تحریم آمریکا

،

مبادلات بانکی ایران

ثبت نظرات
captcha