قیمت طلا، سکه و ارز قیمت روز خودرو
پیش خوان روزنامه ها
روزنامه ها
محل تبلیغات شما اینجاست 2 محل تبلیغات شما اینجاست 2 محل تبلیغات شما اینجاست 4 نیرو نیوز مدارا
کد خبر : ۷۱۸۳۸۷
زمان انتشار :
facebook telegram twitter google+ cloob Yahoo print

مدیرکل ورزش و جوانان کرمان مطرح کرد:

انتقاد از عدم حمایت بنگاه های اقتصادی از ورزش در کرمان

کرمان - مدیرکل ورزش و جوانان استان کرمان از حمایت نکردن بنگاه های اقتصادی از ورزش در این استان انتقاد کرد.

انتقاد از عدم حمایت بنگاه های اقتصادی از ورزش در کرمان

به گزارش پایگاه خبری اتحاد آنلاین، محمد تقی امیری خراسانی پیش از ظهر چهارشنبه به مناسبت هفته تربیت بدنی و ورزش در جمع خبرنگاران اظهار داشت: یکی از سیاست های وزارت ورزش و جوانان بحث گسترش ورزش است و یکی از بازوهای کمک کننده در این حوزه رسانه ها هستند.

وی افزود: اطلاع رسانی غیر صحیح و پرداخت برخی رسانه ها به حواشی ورزش باعث بی اعتمادی خانواده ها به ورزش شده است .

امیری خراسانی بیان کرد: ۰.۲۷ درصد از مالیات بر ارزش افزوده برای توسعه ورزش و جوانان اختصاص یافته است که این اعتبار میزان خوبی بوده و سعی در توزیع عادلانه آن داریم.

انتقاد از عدم حمایت بنگاه های اقتصادی از ورزش در کرمان

وی عنوان کرد: این نوید را می دهم  پیست دوچرخه سواری بعد از۲۳ سال و همچنین زورخانه بین المللی بعد از ۱۰ سال و خیلی موارد از پروژه های نیمه تمام در آینده نزدیک به بهره برداری می رسد.

امیری خراسانی گفت: در بازی های آسیایی و پارا آسیایی جاکارتا اندونزی در سال جاری ۲۲ ورزشکار از استان کرمان حضور داشتند و این بهترین کاروان استان چه از نظر کیفی و کمی در ادوار مختلف بوده است.

 وی بیان کرد: موفقیت هایی که ورزشکاران استان کرمان در مسابقات پارالمپیک و المپیک آسیایی جاکارتا اندونزی کسب کرده اند فقط در اثر زحمات خود ورزشکاران و هیئت های مربوطه بود و هیچ یک از بنگاه های اقتصادی موجود در استان به ورزش و ورزشکاران کرمان کمک نکرده اند.

مدیرکل ورزش و جوانان استان کرمان تصریح کرد: متاسفانه زمانی  که قهرمانی به دست می آید در زمان استقبال همه خود را شریک پیروزی ها می دانند این در حالی است که در شکست ها تنها اداره کل ورزش و جوانان باید پاسخگو باشد.

قانون تخصیص یک درصد بودجه ادارات به ورزش رعایت نمی شود

امیری خراسانی  عنوان کرد: طبق قانون یک درصد بودجه اداره ات دولتی به ورزش کارکنان اختصاص یافته است که این قانون  در بعضی از ادارات اجرا نمی شود.

وی با اشاره به اینکه سال گذشته و امسال در زمینه ورزش های همگانی رشد و بحث امور جوانان اتفاق خوبی رخ داده است، افزود:  در زمینه هیئت های ورزشی تاکنون انتخابات مجمع ۲۴ هیئت برگزار شده و ۹ هیئت را سر و سامان داده ایم و تا آخر سال جاری مجمع ۱۱ هیئت ورزشی استان  برگزار خواهد شد.

امیری خراسانی افزود: بر اساس اعلام دفتر امور هماهنگی استان های وزارت ورزش و جوانان رتبه عملکرد ما در سال ۹۵، ۲۸ بوده و در سال گذشته رتبه ما به ۱۳ رسیده و توانسته ایم ۱۵ پله در این زمینه رشد داشته باشیم و مقام اول را در کشور کسب کنیم.

وی تصریح کرد: کرمان سومین استان برتر در زمینه خیران ورزشی ساز و دومین استان در زمینه امور جوانان در کشور را به خود اختصاص داده در سال ۹۷ در زمینه صدور اعتبارنامه ها رتبه دوم را کسب کرد ایم.

معین های اقتصادی از ورزش حمایت کنند

امیری خراسانی تاکید کرد: در زمینه سند توسعه ورزش در چشم انداز کوتاهی که برای بازی های آسیایی و پارآسیایی مدنظر داشتیم به آن دست پیدا کرده ایم و برای تحقق سند چشم انداز بلندمدت نیاز به کمک و همکاری معین های اقتصادی استان داریم.

مدیرکل ورزش و جوانان استان کرمان گفت: سال گذشته به سمت هر بنگاه اقتصادی برای  کمک و حمایت از ورزشکاران استان و رشته های ورزشی رفتیم هیچ موفقیتی حاصل نشده  است.

وی با اشاره به اینکه در استان حدود ۵۰ هیئت ورزشی وجود دارد، گفت: اداره کل ورزش و جوانان استان کرمان بالاترین پاداش ورودی ورزشکاران به بازی های آسیایی و پاراآسیایی جاکارتای اندونزی را در کشور به ورزشکاران خود داده است.

امیری خراسانی با اشاره به اینکه  حاضرم اسناد و بودجه های که به نیمه جنوبی استان کرمان سوق پیدا کرده است را نشان دهم، گفت: ۶۰ درصد توزیع کمک ها را به شهرستان های جنوبی محروم برده ایم.

وی یادآور شد: حق مردم استان خیلی فراتر از این حرفها است و من به نمایندگی ورزش و تربیت بدنی شرمنده هم استانی خود شده ام.

کلید واژه :

محمد تقی امیری خراسانی

،

تربیت بدنی

،

پیست دوچرخه سواری

ثبت نظرات
captcha