پیش خوان روزنامه ها
محل تبلیغات شما اینجاست 2 محل تبلیغات شما اینجاست 2 محل تبلیغات شما اینجاست 4 نیرو نیوز مدارا
کد خبر : ۷۱۸۳۸۵
زمان انتشار :
facebook telegram twitter google+ cloob Yahoo print

دستکش طلا پیش نیاز توپ طلا

علی بیران به سوی جایزه مرد سال آسیا

علیرضا بیرانوند دروازه بان تیم پرسپولیس شب فوق العاده ای را در مقابل ستاره های السد سپری کرد.

علی بیران به سوی جایزه مرد سال آسیا

به گزارش پایگاه خبری اتحاد آنلاین، بیرانوند در لیگ هفدهم عملکرد متوسطی داشت و همین موضوع نگرانی هایی را بین اهالی فوتبال ایجاد کرده بود چرا که بیرانوند به عنوان دروازه بان شماره یک بایستی در جام جهانی مقابل اسپانیا، پرتغال و مراکش از دروازه ایران محافظت می کرد. او در جام جهانی خوش درخشید و با مهار پنالتی کریستیانو رونالدو پاسخ منتقدان را داد اما این تازه آغازی بر درخشش گلر لرستانی فوتبال ایران بود.

 

او که پیشنهاداتی از فوتبال ترکیه هم داشت، در پرسپولیس ماندنی شد تا در دوران محرومیت این تیم، آن ها را تنها تر نکند. بیرانوند در لیگ عملکرد خوبی داشت اما بهترین نمایش هایش را در لیگ قهرمانان آسیا ارائه کرد؛ در بازی برگشت برابر الدحیل آسمان پرسپولیس را به امن ترین منطقه جهان تبدیل کرد. در دیدار رفت و برگشت، الدحیلی ها خیلی نتوانستند خطرساز شوند اما در دوحه او یک شوت از راه دور را به زیبایی گرفت و در بازی برگشت هم خروج های بسیار خوبی شد.

 

بیرانوند با پرسپولیس به نیمه نهایی آسیا رفت. در قطر ۷ بار دروازه تیمش را نجات داد و بارها ضربات اکرم عفیف، حسن الهیدوس و ژاوی را مهار کرد و در شبی که پرسپولیس با محرومان و مصدومان زیادی پا به میدان گذاشته بود، مطمئن ظاهر شد و توانست عنوان بهترین بازیکن هفته لیگ قهرمانان آسیا را هم از آن خود کند.

 

 

اما عملکرد او در بازی برگشت مقابل السد نمایشی ویژه بود. تعداد سیوهایش نسبت به بازی رفت کاهش یافت اما تمام توپ هایی که مهار کرد، موقعیت های صددرصد گل بود؛ آن چه که حالا بیشتر در یادها مانده، سیو یک تک به تک در پایان نیمه اول و البته مهار ضربه سر دیدنی ژاوی در دقیقه ۸۶ است. این دو بدون شک مهم ترین سیوهای بیرانوند در لیگ قهرمانان ۲۰۱۸ بودند. وی همچنین ۲ دفع توپ هم داشت و همچون اکثر مواقع در خروج ها مطمئن عمل کرد.

 

هواداران پرسپولیس با آگاهی از وضعیت مسابقه و نقش دروازه بان، پیش از مسابقه بیرانوند را به شدت تشویق کردند و پس از دریافت گل نیز با حمایت از او، زمینه ساز نمایش فوق العاده علیرضا شدند. پس از بازی بیش از ۸۰ هزار هوادار پرسپولیسی یک صدا دروازه بانی را تشویق کردند که مانع از گلزنی ژاوی شد یا به عبارتی دوئل حساس با ستاره سابق بارسلونا را به نفع خود خاتمه داد و آرزوی قهرمانی آسیا را بر دل ستاره محبوب اسپانیایی گذاشت.

 

پس از بازی ایگور پانادیچ این چنین فاصله نیمکت تا محوطه جریمه را طی کرد تا به شاگردش برسد و او را در آغوش کشیده و به این شکل تشکر کند. حالا بیرانوند شانس بالایی برای کسب توپ طلای آسیا دارد و پرسپولیسی ها امیدوارند دروازه بان تیمشان این عنوان را کسب کند.

 

حالا دیگر کسی نمی تواند کلین شیت های پرسپولیس را به عملکرد خوب مدافعان ارتباط دهد، بدون شک علیرضا بیرانوند نقش پررنگی در هر کلین شیت دارد.

 

نکته مهمی که باید مورد توجه قرار بگیرد، سیوهای متفاوت بیرانوند است. او همانطور که در شوت های قابل قبول نشان می دهد، در سیو ضربات سر هم مطمئن است و در تک به تک ها نیز تمام تلاشش را می کند تا گل نخورد؛ تلاشی که این اواخر اغلب موفقیت آمیز بوده است.

 

او حالا می تواند به اولین دروازه بان ایرانی با توپ طلای آسیا تبدیل شود؛ جایزه ای که باتوجه به نمایش درخشان در جام جهانی و لیگ قهرمانان آسیا برازنده این گلر بلند قامت است. تیمی که برنده توپ طلا را مشخص می کند، به بازی های خانگی توجه زیادی دارد و بدون شک عملکرد بیرانوند در جام جهانی و آسیا را هم رصد کرده است. اگر پرسپولیس قهرمان آسیا شود، بیرانوند نامزد اول توپ طلا خواهد و شاید کاندیدای بعدی هم بازیکنی نظیر سیدجلال حسینی از تیم پرسپولیس باشد.

 

 

منبع ورزش سه
کلید واژه :

بیرانوند

،

دروازه بان

،

پرسپولیس

ثبت نظرات
captcha