قیمت روز خودرو
پیش خوان روزنامه ها
روزنامه ها
بانک ملی محل تبلیغات شما اینجاست 2 بانک سپه محل تبلیغات شما اینجاست 4 نیرو نیوز
کد خبر : ۷۱۸۳۸۱
زمان انتشار :
facebook telegram twitter google+ cloob Yahoo print

آغاز فرایند انتخاب شهردار جدید تهران از هفته آتی/افشانی تا قبل از 24 آبان استعفا ندهد

رئیس کمیته بودجه شورای شهر تهران از آغاز روال انتخاب شهردار بعدی تهران از هفته آتی خبر داد.

آغاز فرایند انتخاب شهردار جدید تهران از هفته آتی/افشانی تا قبل از 24 آبان استعفا ندهد

به گزارش پایگاه خبری اتحاد آنلاین، مجید فراهانی با اشاره به رد یک فوریت طرح استفساریه مستثنی کردن شهردار تهران از قانون منع بکارگیری بازنشستگان گفت: مجلس به عنوان مفسر قوانین خود در مورد استمرار فعالیت شهردار تهران رأی منفی داد و عملا شهردار تهران از 24 آبان ماه جزء بازنشستگان محسوب می شود و می بایست استعفا دهد چرا که بعد از آن امکان حضور در سمت خود را نخواهد داشت.

وی با بیان اینکه از روز شنبه فرآیند انتخاب شهردار جدید در شورای شهر تهران آغاز می شود، گفت: از آنجایی که فرآیند انتخاب شهردار زمان بر و طولانی است از افشانی می خواهیم که تا 24 آبان ماه در سمت شهرداری باقی بماند تا اعضای شورای شهر مجبور به انتخاب سرپرست شهرداری نباشند و بتوانیم در این مدت شهردار آینده تهران را انتخاب کنیم و از روز 25 آبان ماه شهردار جدید فعالیت خود را آغاز کند.

وی با بیان اینکه در جلسه هم اندیشی روز یکشنبه از شهردار فعلی تهران می خواهیم که تا قبل از 24 آبان ماه استعفا نداده و اداره شهر را بر عهده بگیرند، گفت: همانطور که می دانید در گذشته روال انتخاب شهردار به این صورت بود که هر عضو سه کاندیدا را معرفی می کرد و در نهایت کاندیدایی که بیش از پنج رأی داشتند به ارائه برنامه ملزم می شدند و با تشریح برنامه های خود در صحن علنی نهایتا با رای مخفی اعضا دو نفر به عنوان کاندیدای نهایی مشخص شده و این دو نفر نیز با حضور در کمیسیون های تخصصی به بیان نکته نظرات خود در خصوص اداره شهر تهران می پرداختند اما حالا با توجه به اینکه سه هفته دیگر باید شهردار جدید تهران فعالیت خود را آغاز کند به این نتیجه رسیدیم که فرآیند انتخاب شهردار فشرده تر باشد. چرا که علاوه بر بررسی برنامه های شهردار آتی، استعلام و تاییدیه وزارت کشور نیز زمان بر است.

فراهانی با بیان اینکه در حال حاضر برنامه سوم توسعه شهرداری تهران نیز در حال بررسی در شورای شهر است، گفت: به نظر می رسد کاندیدا باید نظرات، نقدها، ایرادات و ... برنامه سوم را نیز ارائه کند و قطعا تسلط بیشتر کاندیدا بر برنامه نشان دهنده شایستگی آنها برای اداره شهر است.

وی با بیان اینکه روال انتخاب شهردار باید به صورت فشرده در دستور کار قرار گیرد تا روز بیست و پنجم آبان ماه شهردار جدید اداره شهرداری را در دست بگیرد، در پاسخ به سوالی در مورد گزینه های شهرداری تهران گفت: هنوز صحبتی در مورد گزینه ها نشده است اما امیدواریم در هفته آینده اعضای شورا گزینه های خود را معرفی کنند تا در پایان هفته بتوانیم فهرست نهایی کاندیدا را داشته باشیم.

وی با بیان اینکه با این رای امروز صبح مجلس و عدم موافقت آنها با یک فوریت طرح استفساریه مستثنی کردن شهردار تهران از قانون منع بکارگیری بازنشستگان، عملا راه دیگری وجود ندارد تا افشانی باقی بماند، گفت: دقت داشته باشید که اعضای شورای شهر تهران در هر دو مرحله انتخاب شهردار یعنی انتخاب نجفی و افشانی سعی کردند که بهترین گزینه را انتخاب کنند و عملا سوابق مدیریتی نجفی و افشانی نشان داد که این دو مدیران توانمندی برای اداره شهر بودند اما ما تابع قانون هستیم و اراده قانون نیز بر منع بکارگیری بازنشستگان است.

انتهای پیام

کلید واژه :

انتخاب شهردار جدید؛ شهردار پایتخت

،

شهردار تهران

ثبت نظرات
captcha