پیش خوان روزنامه ها
محل تبلیغات شما اینجاست 2 محل تبلیغات شما اینجاست 2 محل تبلیغات شما اینجاست 4 نیرو نیوز مدارا
کد خبر : ۷۱۸۳۷۰
زمان انتشار :
facebook telegram twitter google+ cloob Yahoo print

افشانی به در بسته مجلس خورد/ رد فوریت طرح مستثنی کردن شهردار تهران از قانون ممنوعیت به کارگیری بازنشستگان

نمایندگان مجلس شورای اسلامی با یک فوریت طرح مستثنی کردن شهردار تهران از قانون ممنوعیت به کارگیری بازنشستگان مخالفت کردند.

افشانی به در بسته مجلس خورد/ رد فوریت طرح مستثنی کردن شهردار تهران از قانون ممنوعیت به کارگیری بازنشستگان

به گزارش پایگاه خبری اتحاد آنلاین، در جلسه علنی امروز مجلس شورای اسلامی طرح یک فوریتی «استفساریه تبصره یک قانون اصلاح قانون منع به کارگیری بازنشستگان» در دستور کار قرار گرفت. این طرح به امضای ۱۳۷ نفر از نمایندگان مجلس شورای اسلامی رسیده است.

در مقدمه توجیهی طرح مذکور آمده است: «مطابق ماده ۸۰ قانون شوراها و انتخاب شهرداران و آیین نامه اجرایی آن، شهردار توسط منتخبان مردم در شورای اسلامی شهر برای مدت چهار سال انتخاب می شود و می تواند هیچ گونه رابطه استخدامی با دولت و سایر نهادها نداشته باشد». همچنین در ادامه آمده است که «شهردار تهران عضو هیات دولت بوده و در جلسات آن شرکت می کند». در واقع هدف از ارائه این طرح فوریتی، همتراز کردن شهردار تهران با وزرا و مستثنی کردن وی از مقررات قانون ممنوعیت بکارگیری بازنشستگان است.

وکلای ملت با ۹۴ رأی موافق، ۱۲۶ رأی مخالف و ۶ رأی ممتنع از ۲۳۰ نماینده حاضر در جلسه علنی با فوریت این استفساریه مخالفت کردند.

به این ترتیب با مخالفت وکلای ملت با یک فوریت این طرح استفساریه، این طرح به صورت عادی در نوبت بررسی در کمیسیون تخصصی و صحن مجلس قرار گرفت.

منبع مهر
کلید واژه :

افشانی

،

شهرداری تهران

،

قانون منع به کارگیری بازنشستگان

،

طرح مجلس

ثبت نظرات
captcha