پیش خوان روزنامه ها
محل تبلیغات شما اینجاست 2 محل تبلیغات شما اینجاست 2 محل تبلیغات شما اینجاست 4 نیرو نیوز مدارا
کد خبر : ۷۱۸۳۶۲
زمان انتشار :
facebook telegram twitter google+ cloob Yahoo print

جلوگیری از واردات برای گردش چرخ تولید داخلی

روزنامه پیام سمنان در ستون سرمقاله امروز دوم آبان 97، مطلبی با عنوان جلوگیری از واردات برای گردش چرخ تولید داخلی به قلم محمد علیان منتشر کرد.

جلوگیری از واردات برای گردش چرخ تولید داخلی

به گزارش پایگاه خبری اتحاد آنلاین، در این مطلب آمده است: یکی از شعارهای مردم غیور ایران تا قبل از سرنگونی رژیم خودکامه طاغوت، بر محور استقلال و خودکفایی می چرخید که در همه راهپیمایی ها، اعتراضات سراسری مردمی و تظاهرات خیابانی ملکه ذهن همگان بود تا دست اجانب و بیگانگان را در کشور کوتاه کنیم و از زنجیر وابستگی کشورهای ابرقدرت استعمارگر رهایی یابیم و با تولیدات داخلی اقتدار و مقاومت مردم فهیم ایران زمین را در جهان به نمایش گذاریم و با شجاعت هر چه تمامتر چرخ تولید را با همت و حمیت به گردش درآوریم و لذا در سال های آغازین پیروزی انقلاب اسلامی شعار شکوفایی یعنی تولیدات داخلی با طراحی و مشارکت مبتکران و مخترعان ایرانی تحقق یافت و کارخانجات و واحدهای تولیدی یکی پس از دیگری با بوق و کرنای رسانه ای با دعوت وزیران مربوطه در شهرک های صنعتی شهرهای استان افتتاح و با جذب ده ها و صدها نیروی انسانی راه اندازی شد که پس از مدت کوتاهی تولید داخلی به کشورهای همسایه هم صادر شد و مضافا برای انگیزه و جذب سرمایه گذاران و بخش خصوصی یعنی شروع فعالیت کسبی، تولیدکنندگان با تجربه در نمایشگاه های عریض و طویل صنایع داخلی طی مراسم خاصی به حضور استانداران وقت، حتی مقامات ارشد نهاد ریاست جمهوری آن دوران همراه با اهدای لوح سپاس و سکه های کامل بهار آزادی مورد تشویق قرار گرفتند که مبادا چرخ تولید داخلی از حرکت باز ایستد و در آن زمان که کشور راه خودکفایی و استقلال را با دشواری و مشقت های فراوان می پیمود جمع کثیری از کارگران، کارآفرینان، مبتکران، طراحان و... جذب بازار کار و تولید شدند.
متاسفانه هنوز نیم نفس راحت نکشیده بودیم که پای چینی های چشم بادامی غیرمسلمان به کشور اسلامی باز شد و عده ای دلال سودجو و وابسته به قدرت سیاسی عین قارچ سمی یک شبه رشد کردند که پس از زمان بسیار کوتاهی سیل کالای چینی بنجل و یک بار مصرف در بازار به ویژه در شرکت های تعاونی دولتی و محلی همچون سیل خروشان سرازیر شد. فقط چند ماه طول کشید که درب کارخانجات شهرک های صنعتی استان و دیگر شهرهای کشور یک در میان مسدود و کارگران اخراج و بیکار شدند و سرمایه گذاران با وام های معوق زانوی غم بغل گرفته که به ناچار درصدد فروش یا واگذاری کارخانه یا شرکت تولیدی برآمدند که نمونه های زیادی در ستون آگهی های روزنامه های محلی و کثیرالانتشار سراغ داریم.
اندک اندک کالای فرسوده و غیراستاندارد کشور چین جای کالای داخلی را عین برق و باد گرفت و چنان ضربه مهلک و سنگینی به تولیدات کشورمان وارد کرد که تیر زهرآگین بر پیکر اجتماع فرونشست و لذا برای التیام بخشیدن این زخم عمیق واردات، شاید سالیان سال نیازمند فرصت و مدیریت صحیح باشیم که به سال های قبل که تولید شرکت ها که از رونق خاصی با اقتصاد شکوفایی و سالم برخوردار بودند برگردیم که در آن روزها، تورم و نرخ بیکاری کاهش داشت.
کشور چین در این آشفته بازار اقتصادی نهایت سوء استفاده را از اعتقادات مذهبی ایران و دیگر کشورهای مسلمان برای تولیدات خود و دسترسی به سود کلان و هنگفت به نمایش گذاشت. در ماه محرم انواع و اقسام پرچم های الوان با شعار مذهبی همراه با مهر نماز، تسبیح، سجاده، ابزارآلات مخصوص ماه محرم و دستجات کاروان عزاداری با حجم چندین برابر گذشته به کشورمان وارد کرد که شاید نیمی از اقتصاد وطن عزیزمان را فقط در چند روز بلعید.
آیا مهر نماز که برادران غیرمسلمان چینی به مساجد کشور ما وارد می کنند مهم تر از تربت کربلاست که جای مهر نماز عتبات عالیات را گرفته است؟ مگر ما از تولید طبل، تسبیح، سجاده نماز، اسباب بازی کودکان، لوازم برقی صوتی و تصویری و... درمانده ایم که اجناس فرسوده و کالای رده خارج بدون کیفیت چینی مورد استفاده قرار دهیم که فقط عمر مصرف چند روز دارند؟
آیا لازم نیست در این شرایط حساس دست اجنبی های غیرمسلمان را در کشور عزیزمان کوتاه کنیم و همچون گذشته چرخ دنده های شرکت های تولیدی را به گردش درآوریم و آمار بیکاری را کاهش دهیم؟
امید است سیاست گذاران حوزه اقتصادی کشور راهکار اساسی برای برون رفت از این بحران اجتماعی ارایه دهند.
انتهای پیام

منبع ایرنا
کلید واژه :

تولید داخلی

،

کالای داخلی

ثبت نظرات
captcha