پیش خوان روزنامه ها
محل تبلیغات شما اینجاست 2 محل تبلیغات شما اینجاست 2 محل تبلیغات شما اینجاست 4 نیرو نیوز مدارا
کد خبر : ۷۱۸۳۳۹
زمان انتشار :
facebook telegram twitter google+ cloob Yahoo print

یکی از دست اندرکاران «تنهاتر از مسیح» مطرح کرد:

وقتی جایی برای جبران اشتباه در یک تئاتر نیست

مدیر جلوه های ویژه نمایش میدانی «تنهاتر از مسیح» گفت: در چنین نمایش هایی اولین اشتباه در جلوه های ویژه میدانی می تواند آخرین اشتباه باشد و این سختی کار را با حضور تماشاگران زیاد می کند.

وقتی جایی برای جبران اشتباه در یک تئاتر نیست

به گزارش پایگاه خبری اتحاد آنلاین، «تنها تر از مسیح» به کارگردانی حسن بزرا و تهیه کنندگی علی اسماعیلی، یک نمایش میدانی است که سازندگانش آن را یک تعزیه مدرن می دانند؛ تعزیه ای که ماجرای اربعین و وقایع کربلا را روایت می کند و در پایان نیز به محور مقاومت می رسد و اتفاقات کشور سوریه را روایت می کند.

این نمایش که با حضور تعدادی هنرور اجرا می شود، جلوه های ویژه خاصی دارد چون همه چیز در برابر نگاه تماشاگران اتفاق می افتد.

محمدرضا ترکمان، مدیر جلوه های ویژه نمایش «تنهاتر از مسیح» است که سال ها در کنار محسن روزبهانی، مجری جلوه های ویژه بوده و در آثاری مانند فصل اول سریال شهرزاد، فیلم سینمایی ۵۰ قدم آخر، فصل سوم سریال ستایش که هم اکنون در حال تولید است، حضور داشته و در آثار دیگری هم مدیر جلوه های ویژه بوده که شاخص ترین آن ها سریال «کلاغ های سیاه» محصول کشور لبنان است.

او درباره نمایش «تنهاتر از مسیح» گفت: کار جلوه های ویژه در نمایش های میدانی به خاطر این که هیچ جای اشتباهی ندارد و اولین اشتباه می تواند آخرین اشتباه باشد، سختی های خاص خودش را دارد، بویژه در این نمایش که سه وجهی کار شده و سه میدان اجرا دارد. این سه وجهی بودن باعث می شود ما برای اجرای جلوه های ویژه قدرت مانور کمتر داشته باشیم و نتوانیم در پشت صحنه تحرک داشته باشیم؛ چرا که عملا تمام فضایی که به عنوان پشت صحنه می شناسیم، خودش صحنه اجرا است و ما مجبور بودیم دستیاران خود را به صورت ثابت در نقاط مختلف میدان جانمایی کنیم.

ترکمان درباره مشخصات فنی جلوه های ویژه این نمایش میدانی گفت: «تنهاتر از مسیح» جلوه های ویژه میدانی متعددی دارد. در قسمت شهادت حضرت سیدالشهدا (ع) در نقاط مختلف میدان، اجرای آتش داریم و در تمام مدت ۴۵ تا ۵۰ دقیقه ای نمایش، دود در صحنه است که با توجه به باز بودن محیط و متغیر بودن جهت باد، سختی های بیشتری نسبت به سایر آثار دارد.

وی در توضیح مشخصات فنی بخش مقاومت نمایش هم اظهار داشت: در بخش مقاومت ۱۷ انفجار داریم که شامل ۱۲ فوگاز و ۵ پیروتکنیک (مواد شیمیایی تلفیقی) می شود. انفجارهایی که بعضی از آن ها داخل میدان انجام می شود و طبیعتا باید پیش از آغاز نمایش، در زمین جاسازی شده و موارد امنیتی آن نیز به طور کامل انجام شود و طبیعتا این اتفاقات باید به فاصله ۴۵ دقیقه برای نوبت دوم نمایش هم آماده شود. به همین دلیل گروه ۷ نفره جلوه های ویژه از ساعت ۱۵ هر روز در حال آماده سازی شرایط برای اجرای درست و دقیق و امن جلوه های ویژه میدانی نمایش تنهاتر از مسیح هستند.

 نمایش میدانی «تنهاتر از مسیح» از سوی سازمان هنری رسانه ای اوج تولید شده و تا ۱۷ آبان ماه در بوستان ولایت تهران هر شب در دو نوبت و در ساعت های ۱۸:۳۰ و ۲۰:۳۰ اجرا می شود.

 

 

انتهای پیام

منبع ایسنا
کلید واژه :

تئاتر

،

تنهاتر از مسیح

،

حسن بزرا

ثبت نظرات
captcha