قیمت طلا، سکه و ارز قیمت روز خودرو
پیش خوان روزنامه ها
روزنامه ها
محل تبلیغات شما اینجاست 2 محل تبلیغات شما اینجاست 2 محل تبلیغات شما اینجاست 4 نیرو نیوز مدارا
کد خبر : ۷۱۸۲۸۰
زمان انتشار :
facebook telegram twitter google+ cloob Yahoo print

معاون وزیر ورزش:

ارز کُشتی قبل از اعزام پرداخت شد/ اعزام های اولویت دار فدراسیون ها با ارز ثانویه انجام می شود

معاون ورزش قهرمانی وزارت ورزش و جوانان گفت: ارز موردنیاز فدراسیون کشتی برای سفر به رقابت های جهانی بوداپست به موقع پرداخت شد و مابه التفاوت آن را نیز وزارت ورزش و جوانان پرداخت کرد.

ارز کُشتی قبل  از اعزام پرداخت شد/ اعزام های اولویت دار فدراسیون ها با ارز ثانویه انجام می شود

به گزارش پایگاه خبری اتحاد آنلاین، محمدرضا داورزنی با اشاره به سیاست های ارزی دولت، گفت: با تلاش وزیر ورزش و جوانان و همراهی دولت و دستور رئیس جمهور، ورزش در فهرست خدمات اولویت دار قرار گرفت و بر این اساس مقرر شد هزینه های ارزی این حوزه از محل ارز ثانویه پرداخت شود.

وی افزود: طبیعتا ارز اختصاص یافته به ورزش نامحدود نیست و ما موظف هستیم سفرها، اردوها و شرکت در مسابقات و تورنمنت ها را اولویت بندی کنیم. بر همین اساس از فدراسیون ها خواستیم برنامه های اولویت دارشان را اعلام کنند و طبق این برنامه ها در شورای برون مرزی برای انجام سفرها و شرکت در مسابقات برنامه ریزی کردیم.

معاون ورزش قهرمانی وزیر ورزش و جوانان با بیان این که در شورای برون مرزی بر اساس منابع مجبور به حذف برنامه های بدون اولویت بودیم، افزود: فدراسیون هایی که لازم بود در تورنمنت های مهم مثل رقابت های مهم جهانی یا آسیایی شرکت کنند، مشخص است و همه این فدراسیون ها برای شرکت در تورنمنت ها ارز موردنیاز را از محل ارز ثانویه دریافت خواهند کرد.

داورزنی تصریح کرد: فوتبال که باید در جام ملت ها حضور یابد و نیاز دارد برای آمادگی، بازی های تدارکاتی داشته باشد، یکی از اصلی ترین بحث ها بود و علی رغم این که فدراسیون فوتبال منابعی در فیفا دارد که باید آن را به داخل انتقال دهد، ولی در مورد برنامه هایش با مشکل مواجه بود. همچنین رشته هایی مثل تکواندو، شنا، والیبال یا بسکتبال و دیگر رشته ها که به مسابقات مختلف باید اعزام شوند، با مشکل اسکناس ارزی مواجه بودند که تامین آن کار سختی بود به همین دلیل وزارت ورزش و جوانان تلاش شبانه روزی را انجام داد تا این مساله را با بانک مرکزی حل کند، چند جلسه خانم فرامرزیان در بانک مرکزی حضور یافت و پیگیری کرد، در یک جلسه بنده هم رفتم و در نهایت با تلاش های صورت گرفته و همکاری بانک مرکزی این مساله ختم به خیر شد.

وی با بیان این که در توافق با بانک مرکزی مقرر شد فدراسیون ها بر اساس اولویت هایی که دارند اقدام کنند، افزود: با اعمال برخی محدودیت ها  اعلام کردیم بر اساس برنامه هایی که در شورای برون مرزی تصویب شود، ارز ثانویه به فدراسیون ها اختصاص پیدا می کند.

داورزنی در پاسخ به این سوال که آیا در اعزام تیم ملی کشتی و اختصاص ارز به این فدراسیون مشکلی وجود داشت؟ گفت: ارز موردنیاز کشتی به موقع و یک روز قبل از اعزام در اختیار این فدراسیون قرار گرفت و خانم فرامرزیان برای دریافت آن مدت زمان بسیاری را در بانک مرکزی سپری کرد،  مابه التفاوت ریالی این ارز را هم نقدا وزارت ورزش و جوانان پرداخت کرد تا تیم ملی کشتی بدون مشکل به رقابت های بوداپست اعزام شود و در این زمینه هیچ مشکلی وجود نداشت.

معاون وزیر ورزش و جوانان همچنین درخصوص وضعیت باشگاه هایی که در رقابت های برون مرزی شرکت می کنند نیز گفت: هر باشگاهی که در مسابقات آسیایی یا جهانی مثل جام باشگاه های جهان که والیبال باید حضور یابد، یا لیگ قهرمان آسیا در فوتبال و رشته های دیگر، ارز موردنیاز تامین خواهد شد، همچنین ارز موردنیاز مربیان خارجی تیم های ملی نیز از این محل پرداخت می شود.

انتهای پیام

منبع ایسنا

کلید واژه :

کشتی

،

وزارت ورزش و جوانان

،

والیبال

ثبت نظرات
captcha