پیش خوان روزنامه ها
محل تبلیغات شما اینجاست 2 محل تبلیغات شما اینجاست 2 محل تبلیغات شما اینجاست 4 نیرو نیوز مدارا
کد خبر : ۷۱۸۲۶۶
زمان انتشار :
facebook telegram twitter google+ cloob Yahoo print

وزیر خزانه داری آمریکا: مستثنی شدن از تحریم های نفتی ایران سخت تر خواهد شد

وزیر خزانه داری آمریکا با رد نگرانی ها نسبت به افزایش قیمت نفت پس از اعمال تحریم ها علیه ایران، گفت: مستثنی شدن کشورها از تحریم های نفتی ایران، دشوارتر از زمان ریاست جمهوری اوباما خواهد بود.

وزیر خزانه داری آمریکا: مستثنی شدن از تحریم های نفتی ایران سخت تر خواهد شد

به گزارش پایگاه خبری اتحاد آنلاین، استیون منوچین وزیر خزانه داری آمریکا در گفت وگو با خبرگزاری رویترز نگرانی ها مبنی بر اینکه قیمت جهانی نفت پس از اعمال نفتی تهران از اوایل ماه نوامبر افزایش خواهد یافت را رد کرد.

منوچین که در یک سفر منطقه ای به اراضی اشغالی سفر کرده است، گفت که اگر کشورها خواهان مستثنی شدن از تحریم های ایران هستند، باید خرید نفت از این کشور را به ۲۰ درصد از آنچه که در سال های بین ۲۰۱۳ تا ۲۰۱۵ خریداری می کردند، کاهش دهند.

وی ادامه داد: قیمت های نفت تاکنون بالا رفته است بنابراین ارزیابی من این است که بازار نفت خود را با این کاهش تولید وفق داده است. من بر این باورم که این اطلاعات تاکنون تاثیر خود را بر قیمت نفت گذاشته است.

وزیر خزانه داری آمریکا در حالی این اظهارات را بیان کرده است که دولت ترامپ وزیر امور خارجه آمریکا قرار است تحریم های مالی و نفتی خود علیه ایران را اوایل نوامبر اعمال کند. گفته می شود با اجرای این تحریم ها، صادرات نفت ایران به دو سوم کاهش می یابد که بازارهای نفت را تحت فشار قرار خواهد داد.

منوچین همچنین به رویترز گفت: من انتظار ندارم که خرید نفت از ایران در ماه نوامبر به صفر برسد، اما انتظار این است که ما سرانجام بتوانیم آن را به صفر برسانیم. در حال حاضر نیز پیش از اجرای این تحریم ها صادرات نفت ایران کاهش چشمگیری داشته است.

به گزارش رویترز، این در حالی است که دولت هم اکنون به طور فعال ارائه استثنائاتی برای تحریم ها علیه ایران را برای کشورهایی که واردات نفت خود از ایران را کاهش می دهند، بررسی می کند.

رئیس جمهور آمریکا در ماه مه با اعلام خروج از توافق هسته ای با ایران گفت که تحریم ها علیه این کشور را باز می گرداند. بخش دوم این تحریم های یک جانبه از چهار نوامبر اعمال می شود که فروش نفت ایران را هدف قرار می دهد.

منوچین با ادعای اینکه تاکنون نیز تحریم ها تاثیر قابل توجهی بر اقتصاد ایران داشته است، گفت: ما شاهد خروج شرکت های بزرگ از بازار ایران به دلیل ترس از اقدامات تنبیهی آمریکا بوده ایم. انتظار می رود که با اجرای بخش دوم تحریم ها شاهد تاثیر به مراتب بزرگتری بر ایران باشیم.

وی همچنین گفت که وزارت خزانه درای آمریکا در حال رایزنی با سرویس سوئیفت برای قطع ارتباط ایران با این شبکه جهانی است.

 وزیر خزانه داری آمریکا تصریح کرد: من می توانم اطمینان دهم که هدف ما این است که تضمین دهیم تراکنش های تحمیل شده از طریق سوئیفت یا هیچ مکانیزم دیگری انجام نمی شود. تمرکز ما این است که از اجرای تحریم ها اطمینان حاصل کنیم.

منوچین بدون ارائه جزئیات از مذاکرات آمریکا با مقامات سوئیفت گفت که وزارت خزانه داری در اولین فرصت نام بانک هایی که اجازه خواهند داشت تراکنش های مالی برای تامین کالاهای بشردوستانه به ایران را انجام دهند، را اعلام خواهد کرد.

وی خاطرنشان کرد: ما می خواهیم به نتیجه مورد نظر یعنی قطع تراکنش ها دست یابیم.

انتهای پیام

منبع ایسنا
کلید واژه :

خزانه داری آمریکا

،

تحریم های نفتی

،

تحریم های نفتی ایران

،

افزایش قیمت نفت

،

قیمت نفت

،

سوئیفت

ثبت نظرات
captcha