پیش خوان روزنامه ها
محل تبلیغات شما اینجاست 2 محل تبلیغات شما اینجاست 2 محل تبلیغات شما اینجاست 4 نیرو نیوز مدارا
کد خبر : ۷۱۸۱۰۳
زمان انتشار :
facebook telegram twitter google+ cloob Yahoo print

صاحب نظر امور هسته ای

برجام، موثرترین قرارداد هسته ای جهان است

صاحب نظر امور هسته ای با اشاره به اهمیت برنامه جامع اقدام مشترک (JCPOA) تصریح کرد برجام موفق ترین و موثرترین توافقنامه جهان در این زمینه است.

برجام، موثرترین قرارداد هسته ای جهان است

به گزارش پایگاه خبری اتحاد آنلاین، "طارق رئوف» در حاشیه برگزاری همایش بین المللی «معاهده منع گسترش سلاح های اتمی- چالش ها و راهبردها» در اسلام آباد تصریح کرد:آژانس بین المللی انرژی اتمی همیشه بر این مهم تاکید داشته که ایران،در تمامی زمینه ها به مفاد معاهده برجام (JCPOA ) پایبنده بوده است.
وی اضافه کرد:برنامه جامع اقدام مشترک (JCPOA ) توافقنامه ای بود که مسیر همکاری ایران با آژانس بین المللی انرژی اتمی و دیگر کشورهای طرف معاهده را تعیین کرد.
کارشناس ارشد صنعت هسته ای مستقر در وین تصریح کرد:باوجود همه دستاوردهای این قرارداد بین المللی، «دونالد ترامپ» رئیس جمهوری آمریکا در ماه «می» میلادی یکجانبه از آن خارج شد و اعلام کرد که علیه ایران تحریم های جدید وضع می کند.
وی با تشریح پیامدهای خروج ترامپ از این توافق افزود:متخصصان هسته ای و حتی شهروندان در نقاط مختلف جهان، تصمیم ترامپ در خروج از برجام را مشکل آفرین در مسیر اعتماد سازی ارزیابی می کنند.
متخصص امور هسته ای با تاکید بر لزوم حمایت کشورهای امضا کننده برجام خاطرنشان کرد همه کشورها باید برای حفظ دستاوردهای برجام تلاش کنند.
وی با انتقاد از خروج آمریکا از برجام اظهار امیدواری کرد که با همکاری و هماهنگی بین المللی معاهدات و قراردادهای بین المللی اجرا شود.
«همایش بین المللی معاهده منع گسترش سلاح های اتمی - چالش ها و راهبردها» هفته گذشته از سوی یک موسسه مطالعاتی در شهر اسلام آباد پایتخت پاکستان برگزار شد.
در این همایش تعدادی از متخصصان امور هسته ای کشورهای مختلف از جمله «علی اصغر سلطانیه» نماینده پیشین جمهوری اسلامی ایران در سازمان بین المللی انرژی اتمی در آن سخنرانی کردند.

انتهای پیام 

منبع ایرنا

منبع ایرنا
کلید واژه :

برجام

،

قرارداد هسته ای

،

طارق رئوف

ثبت نظرات
captcha