قیمت طلا، سکه و ارز قیمت روز خودرو پایگاه خبری محیط زیست ایران
پیش خوان روزنامه ها
محل تبلیغات شما اینجاست 2 محل تبلیغات شما اینجاست 2 محل تبلیغات شما اینجاست 4 نیرو نیوز مدارا
کد خبر : ۷۱۸۰۸۸
زمان انتشار :
facebook telegram twitter google+ cloob Yahoo print

کدخدایی: اطلاع از وظایف مجمع تشخیص مصلحت نیازمند نامه نگاری به رئیس مجلس نیست

عباسعلی کدخدایی عضو حقوق دان و سخنگوی شورای نگهبان در توئیتی نوشت: اطلاع از وظایف و اختیارات مجمع تشخیص مصلحت نیازمند نامه نگاری به رئیس مجلس نیست. کافی است با تماس با دبیرخانه مجمع درخواست شود این آیین نامه اصلاحی امضا شود. قطعا همه ابهامات برطرف خواهد شد. از وزیر راه انتظار آن است که بیراه نرود.

کدخدایی: اطلاع از وظایف مجمع تشخیص مصلحت نیازمند نامه نگاری به رئیس مجلس نیست

به گزارش پایگاه خبری اتحاد آنلاین، عباسعلی کدخدایی عضو حقوق دان و سخنگوی شورای نگهبان در توئیتی نوشت: اطلاع از وظایف و اختیارات مجمع تشخیص مصلحت نیازمند نامه نگاری به رئیس مجلس نیست.

کافی است با تماس با دبیرخانه مجمع درخواست شود این آیین نامه اصلاحی امضا شود.

قطعا همه ابهامات برطرف خواهد شد. از وزیر راه انتظار آن است که بیراه نرود.

گفتنی است؛ روز گذشته عباس آخوندی وزیر راه و شهرسازی در نامه ای به علی لاریجانی رئیس مجلس شورای اسلامی خواستار ورود مجلس به اظهارنظر سخنگوی شورای نگهبان در خصوص لایحه مبارزه با پولشویی و تامین مالی تروریسم شده بود.

در نامه «عباس آخوندی» به لاریجانی رئیس مجلس شورای اسلامی آمده است: «اخیرا در جریان رسیدگی به لوایح مبارزه با پولشویی و تامین مالی تروریسم، سخنگوی شورای محترم نگهبان مطلبی را اعلام داشت که جای تأمل فراوان دارد.»

«نحوه بیان سخنگوی این شورا این‌گونه بود که گویا هیات نظارت بر اجرای سیاست‌های کلی نظام جانشین مقام رهبری است، اختیارات ایشان را دارا و اقتدار لازم برای توقف لوایح مصوب را با وجود نظر دولت و مجلس و پس از اعلام عدم مغایرت آنها با شرع و قانون اساسی از شورای نگهبان را دارد.»

«در واقع با این اعلام رکن جدیدی در ارکان حاکمیت در جمهوری اسلامی ایران فراتر از قانون اساسی تعریف شده است که مسبوق به سابقه نیست.» 

«از این رو مطلبی را به شرح پیوست تنظیم کردم که جهت استحضار تقدیم می‌گردد. البته با توجه به تاثیر مستقیم که موضوع بر حقوق عمومی دارد، آن را انتشار نیز داده‌ام.» 

منبع انتخاب
کلید واژه :

شورای نگهبان

،

مجمع تشخیص مصلحت نظام

،

مجلس

،

رییس مجلس

ثبت نظرات
captcha