قیمت طلا، سکه و ارز قیمت روز خودرو
پیش خوان روزنامه ها
روزنامه ها
محل تبلیغات شما اینجاست 2 محل تبلیغات شما اینجاست 2 محل تبلیغات شما اینجاست 4 نیرو نیوز مدارا
کد خبر : ۷۱۸۰۵۷
زمان انتشار :
facebook telegram twitter google+ cloob Yahoo print

انتشار آخرین مقاله جمال خاشقجی در واشنگتن پست: جهان عرب بیش از هر چیز به آزادی بیان نیاز دارد / تنها دو کشور عرب به آزادی بیان احترام می گذارند: تونس و اردن

کارن عطیه، دبیر بخش دیدگاه های جهانی این رسانه آمریکایی درباره انتشار با تاخیر آخرین مقاله خاشقجی نوشت: «مترجم جمال خاشقجی این مطلب را یک روز پس از ناپدید شدن وی به ما داد. امیدوار بودیم جمال برگردد و همراه با هم این مقاله را منتشر کنیم. در حال حاضر باید بپذیرم که چنین اتفاقی نخواهد افتاد. این مطلب تعهد جمال به آزادی در جهان عرب را نشان می دهد؛ تعهدی که از قرار معلوم جانش را برای آن فدا کرد. این آخرین مقاله از او در [واشنگتن] پست است که من منتشر می کنم.»

انتشار آخرین مقاله جمال خاشقجی در واشنگتن پست: جهان عرب بیش از هر چیز به آزادی بیان نیاز دارد / تنها دو کشور عرب به آزادی بیان احترام می گذارند: تونس و اردن

به گزارش پایگاه خبری اتحاد آنلاین، واشنگتن پست آخرین سرمقاله جمال خاشقجی، روزنامه‌نگار ناپدید شده سعودی را منتتشرکرد.

کارن عطیه، دبیر بخش دیدگاه‌های جهانی این رسانه‌ آمریکایی درباره انتشار با تاخیر آخرین مقاله  خاشقجی نوشت: «مترجم جمال خاشقجی این مطلب را یک روز پس از ناپدید شدن وی به ما داد. امیدوار بودیم جمال برگردد و همراه با هم این مقاله را منتشر کنیم. در حال حاضر باید بپذیرم که چنین اتفاقی نخواهد افتاد. این مطلب تعهد جمال به آزادی در جهان عرب را نشان می‌دهد؛ تعهدی که از قرار معلوم جانش را برای آن فدا کرد. این آخرین مقاله‌ از او در [واشنگتن] پست است که من منتشر می‌کنم.»

جمال خاشقجی روز دوم اکتبر برای گرفتن گواهی تجرد به کنسولگری سعودی در استانبول رفت اما از این مکان دیپلماتیک خارج نشد. شماری از مقام‌های دولتی و رسانه‌های ترکیه، همچنین برخی از نشریات و سناتورهای آمریکایی می‌گویند شکی نیست که خاشقجی در کنسولگری به قتل رسیده است. دونالد ترامپ اما از ترکیه خواسته است تا فایل‌های شنیداری‌ ادعایی آنکارا درباره این قتل را به ایالات متحده بدهد.

آخرین مقاله خاشقجی با عنوان «جهان عرب بیش از هر چیز به آزادی بیان نیاز دارد» با اشاره به گزارش خانه آزادی درباره آزادی بیان در جهان نتیجه گرفته است که تنها دو کشور عرب به حق آزادی بیان احترام می‌گذارند: تونس و اردن. خاشقجی می‌گوید با این وضعیت «شهروندان کشورهای عرب یا به اطلاعات دسترسی ندارند، یا به اطلاعات غلط دسترسی دارند.» وی معتقد است که کشورهای عربی با وجود «بهار عربی» و شکست آن «پرده مسخره آهنینی به دور خود کشیده اند. این محدودیت نه از خارج، بلکه از طرف نیروهای داخلی تشنه قدرت بر جهان عرب تحمیل می‌شود.»

روز چهارشنبه ابتدا روزنامه ینی شفق و پس از آن شماری از رسانه‌های آمریکایی و اروپایی گزارش‌ تکان دهنده‌ای از نحوه شکنجه و قتل جمال خاشقجی در کنسولگری سعودی در استانبول منتشر کردند. همزمان دونالد ترامپ، رئیس جمهوری ایالات متحده آمریکا اعلام کرد این کشور نمی‌خواهد عربستان سعودی را از دست بدهد.

کلید واژه :

خاشقچی

،

روزنامه نگار عربستانی

،

مقاله واشنگتن پست

ثبت نظرات
captcha