پیش خوان روزنامه ها
محل تبلیغات شما اینجاست 2 محل تبلیغات شما اینجاست 2 محل تبلیغات شما اینجاست 4 نیرو نیوز مدارا
کد خبر : ۷۱۸۰۲۲
زمان انتشار :
facebook telegram twitter google+ cloob Yahoo print

ترامپ: قطعا برای انتخابات بعدی کاندیدا می شوم/ ما داعش را شکست دادیم!

رییس جمهور آمریکا تاکید کرد: در صورت شکست انتخاباتی حزب جمهوری خواه در انتخابات میان دوره ای کنگره آمریکا هیچ تقصیری را به گردن نمی گیرد و معتقد است که فعالیت های انتخاباتی او و حمایت هایش از کاندیداهای جمهوری خواه، کمک موثری به آن ها کرده است.

ترامپ: قطعا برای انتخابات بعدی کاندیدا می شوم/ ما داعش را شکست دادیم!

به گزارش پایگاه خبری اتحاد آنلاین، دونالد ترامپ، رئیس جمهور آمریکا در مصاحبه جامعی با خبرگزاری آسوشیتدپرس در فاصله حدود سه هفته مانده تا انتخابات میان دوره ای کنگره آمریکا، گفت: احساس می کنم که اشتیاق رای دهندگان برای این انتخابات، مشابه با انتخابات ریاست جمهوری سال ۲۰۱۶ است.

وی در عین حال اظهار خوش بینی محتاطانه کرد که رای دهندگان وفادار به او حتی زمانی که نام او روی برگه رای نیست هم به نشانه حمایت از او در انتخابات شرکت کنند.

او برخی صحبت ها درباره اینکه ممکن است مشابه کاری که رییس جمهور قبل از او کرد و شکست حزب متبوعش درانتخابات میان دوره ای را به گردن گرفت، این کار را انجام دهد، مردود دانست و همچنین این دیدگاه که این انتخابات یک رفراندوم درباره عملکرد ریاست جمهوری او است را رد کرد.

ترامپ گفت: من فکر می کنم که به برخی در این  انتخابات کمک می کنم. من معتقد نیستم که تا حالا کسی چنین تاثیری در انتخابات گذاشته باشد.

ترامپ در این مصاحبه درخصوص طیفی از موضوعات از عربستان گرفته تا موضوعات داخلی صحبت کرده و در پرونده مربوط به ناپدید شدن جمال خاشقجی در مقام دفاع از عربستان برآمد.

ترامپ در این مصاحبه ۴۰ دقیقه ای در دفتر بیضی کاخ سفید و در پشت "میز قاطع" در حالی که دستیاران ارشدش از جمله سارا هاکبی سندرز، دبیر مطبوعاتی کاخ سفید و بیل شاین، مدیر ارتباطات کاخ سفید کنارش بودند، شرکت کرد. همچنین کلیان کانوی، مشاور حقوقی کاخ سفید نیز از یک مبل در نزدیکی میز او این مصاحبه را گوش می داد.

ترامپ گفت که معتقد است که حمایت از پایگاه حامیانش برای انتخابات وظیفه او است اما از جانب برخی حامیانش شنیده که ممکن است در این انتخابات در نوامبر رای ندهند.

او خاطرنشان کرد: من در این انتخابات کاندیدا نیستم. خیلی افراد بوده اند که به من گفتند در انتخابات میان دوره ای رای نمی دهم چون در انتخابات کاندیدا نیستی و همچنین فکر می کنم که تو کنگره را دوست نداری. در جواب باید بگویم که من قطعا کنگره را دوست دارم.

ترامپ در پاسخ به این که در صورت به دست گرفتن کنترل مجلس نمایندگان توسط دموکرات ها و پیگیری استیضاح یا تحقیقات علیه خود از سوی آن ها چه کار خواهد کرد، گفت: من آن  را خیلی خوب مدیریت خواهم کرد. من تا همین الان هم آن را مدیریت کرده ام و هم اکنون ما یک عملیات شکار جادوگر در جریان داریم. من آن را خیلی خوب مدیریت می کنم و هیچ همدستی در کار نبوده  و همه آن را می دانند و مردم به این موضوع می خندند.

ترامپ درباره سیاست هایش برای خارج کردن سربازان آمریکایی از میادین جنگ و بازگرداندن آن ها به خانه گفت: اولین چیزی که من باید مد نظر داشته باشم مساله امنیت در خانه است. اگر جاهایی وجود داشته باشد که در آن کسانی آمریکا را تهدید کنند، من نظامیان مان را برای مدتی به آنجا خواهم فرستاد. ما تاکنون کارمان را عالی انجام داده ایم و داعش را شکست داده ایم. داعش در تمامی مناطقی که ما با آنها جنگیدیم، شکست خورد؛ چنین اتفاقی در زمان ریاست جمهوری باراک اوباما هرگز رخ نداد، در حقیقت بر خلاف آن بود، من فکر می کنم که ما به شکل بسیار موثری با هرآنچه که من خواسته ام جنگیده ایم.

ترامپ درباره خروج نظامیان آمریکایی از سوریه اظهار داشت: ما قصد داریم ببینیم چه اتفاقی می افتد و همان طور که گفتم اولویت اول من امنیت کشور خودمان است و اگر این به معنی نابود کردن تروریست ها خیلی پیش از آنکه به اینجا برسند، باشد، من آن را می پذیرم و اگر بتوانم به اروپا و جاهای دیگر هم برای این مساله کمک کنم، می پذیرم. آن ها شروع به پول دادن به ما برای این کار کرده اند و این خیلی چشمگیرتر از آنچه که قبلا به ما پرداخته اند بوده است. شما می دانید که این مهم است چون اینکه کل بار مسئولیت به دوش آمریکا است، منصفانه نیست. ما موفقیت های عظیمی کسب کرده ایم و حتی در کره شمالی نیز موفقیت های عظیمی داشته ایم.

ترامپ درباره اینکه چرا تاکنون به هیچ یک از پایگاه های نظامی آمریکا در مناطق جنگی مثل عراق و افغانستان سر نزده گفت: من در آینده در مقطعی این کار را انجام خواهم داد اما فکر نمی کنم که اینقدر به این موضوع نیاز باشد. من سرم با خیلی از چیزهایی که اینجا اتفاق افتاده شلوغ بوده است. ما بزرگ ترین اقتصاد تاریخ کشورمان را داشته ایم و بهترین آمارها را در زمینه رفع بیکاری داشته ایم. من خیلی کارها را انجام می دهم و البته این کار را نیز بعدا با خوشحالی انجام خواهم داد. هیچ کس در تاریخ آمریکا در حوزه ارتش، بهتر از من نبوده است. من برای آن ها افزایش حقوق را رقم زدم. من برای آن ها تجهیزات جدید فراهم کردم در حالی که آن ها برخی تجهیزات شان آنقدر قدیمی بود که پدربزرگ هایمان از آن ها استفاده می کردند. پس من بیشتر از هر رییس جمهور دیگری تاکنون به نفع ارتش مان کار کرده ام.

ترامپ همچنین گفت که او نسبت به تهدیدهای بالقوه علیه ریاست جمهوری اش نگرانی ندارد. او مایکل کوهن را به دروغ گویی در شهادت هایی که تحت سوگند مطرح کرده و گفته "رییس جمهور پرداخت حق السکوت به استورمی دنیلز ، بازیگر فیلم های غیراخلاقی را هماهنگ کرده"، متهم کرد.

ترامپ اظهار کرد که پت سیپولون، یک وکیل واشنگتنی قرار است مشاور حقوقی بعدی کاخ سفید باشد و اظهار امیدواری کرد که به زودی در یک یا دو هفته آینده جانشین نیکی هیلی، سفیر آمریکا در سازمان ملل را هم اعلام خواهد کرد.

او گفت: خیلی افراد را دارم که این شغل را می خواهند. من روابط خیلی خوبی با نیکی داشتم و در این مورد با او صحبت کرده ام. من در یک یا دو هفته آینده در این مورد تصمیم را خواهم گرفت. فعلا نیروهای ما تا مدتی باید با نیکی همکاری کنند. او آخر سال جاری میلادی کنار خواهد رفت.

ترامپ همچنین بار دیگر ناخرسندی اش را از جف سشنز،  دادستان کل آمریکا از بابت کنار کشیدن خود از تحقیقات مایکل مولر، بازرس ویژه تحقیقات ارتباط ترامپ – روسیه ابراز کرد.

او گفت: من می توانستم هر زمان که می خواهم او را اخراج کنم اما فعلا نگفته ام که می خواهم این کار را انجام دهم.

ترامپ درباره اینکه آیا باز هم مجوز امنیتی مقام سابقی را مشابه کاری که درباره جان برنان، مدیر سابق سیا انجام داد، لغو می کند گفت: بله این کار را می کنم. برای کسانی که به آن ها اعتماد ندارم.

ترامپ در ادامه از نقش پسرش دونالد جونیور درباره تحقیقات ارتباط کمپین انتخاباتی اش با روسیه از جمله حضورش در نشستی در برج ترامپ با یک وکیل مرتبط با کرملین دفاع کرد. ترامپ پسرش را یک "جوان خوب" توصیف کرده و گفت: او همان کاری که هر دستیار سیاسی دیگری انجام داده، انجام می دهد.

ترامپ درباره اینکه چه برنامه ای برای دیدار بعدی اش با کیم جونگ اون، رهبر کره شمالی دارد، گفت: من در آینده نشست دیگری با او خواهم داشت اما این اتفاق بعد از انتخابات میان دوره ای کنگره خواهد افتاد چون می خواهم اینجا بمانم و به افراد برای انتخاب شدن در انتخابات کمک کنم.

او در پاسخ به اینکه آیا چنین نشستی اینجا در آمریکا اتفاق می افتد گفت: فکر نمی کنم. البته منظور من این است که ما هنوز چیزی را هماهنگ نکرده ایم و در مقطعی این اتفاق خواهد افتاد.

ترامپ همچنین مجددا مساله هشدارهای علمی درباره تغییرات آب و هوایی را زیر سوال برد و گفت که جامعه دانشمندان درباره این پدیده دو دستگی دارند. او گفت: در هر دو سمت موافق و مخالف این مساله دانشمندانی هستند اما چیزی که من می خواهم انجام دهم این است که نمی خواهم اقتصاد کشورمان برای چیزی که هیچ کس هنوز واقعا حقیقتش را نمی داند، قربانی شود. من علاقه ذاتی به علم و دانش دارم و می دانید که هم دانشمندان مخالف با پدیده ای هستند هم موافق با آن.

او اظهار داشت که عفو پل مانافورت، رییس سابق کمپین انتخاباتی اش که از بابت چند جرم  مالی محکوم شده را در نظر ندارد.

ترامپ درباره اینکه آیا به دنبال تنها یک دور ریاست جمهوری است چون هرآنچه که می خواسته انجام داده، گفت: خیر، زیرا در درجه اول همواره کاری برای انجام دادن است. در عین حال این یک پرسش خیلی خوب است چون من خیلی کارها انجام داده ام و مردم گفته اند که تو خیلی کارها را انجام داده ای و در ارتباط با موضوع "آمریکا را دوباره عظمت ببخشیم" سوال می پرسند.

وی اظهار کرد: همواره کاری برای انجام دادن هست و شما می دانید که شعار جدید این است که "آمریکا را بزرگ نگه داریم". من نمی خواهم کسی بیاید آن را از بین ببرد چون می توانم کارهای بزرگی انجام دهم اما اگر فرد اشتباهی بعد از من بیاید پشت این میز بنشیند می تواند خیلی سریع آن را از بین ببرد. بنابراین من قطعا برای انتخابات بعدی کاندیدا خواهم شد.

ترامپ درباره اینکه آیا شخص خاصی هست که دوست دارد با او در انتخابات رقابت کند گفت: تا به حال که من در همه آن ها هیچ استعدادی ندیدم.

او در پاسخ به اینکه آیا نسبت به شخص خاصی نگرانی دارد گفت: من هیچ استعدادی را مشاهده نکردم.

او درباره امکان رقابتش با جو بایدن، معاون اوباما در زمان ریاست جمهوری اش یا سناتور وارن گفت: بایدن دوبار کاندیدا شد و خیلی ها فکر می کنند که او بار سوم هم می خواسته کاندیدا شود اما به خاطر نتایج پایین در نظرسنجی ها هرگز ثبت نام نکرد. من او را "جو بایدن یک درصدی" می خوانم چون می دانید که او خیلی ضعیف عمل کرد و سپس اوباما او را برداشت و معاون خودش کرد. البته از یک جهت او به عنوان معاون رییس جمهور کارش را خوب انجام داد از نظر من به این دلیل که اوباما او را دوست داشته است. اگر اوباما او را دوست نمی داشت از زبان خودش این را می شنیدیم. از این جهت من فکر می کنم که او کارش را خوب انجام داده چون رییس جمهورش احساس راحتی با او داشته است. همان طور که من معاون خودم را خیلی زیاد دوست دارم. این یک کارکرد خیلی مهم است.

انتهای پیام

منبع ایسنا
کلید واژه :

ترامپ

،

داعش

،

عربستان

،

رفراندوم

ثبت نظرات
captcha