پیش خوان روزنامه ها
محل تبلیغات شما اینجاست 2 محل تبلیغات شما اینجاست 2 محل تبلیغات شما اینجاست 4 نیرو نیوز مدارا
کد خبر : ۷۱۸۰۱۸
زمان انتشار :
facebook telegram twitter google+ cloob Yahoo print

رئیس اتحادیه مشاوران املاک اصفهان:

هیجانات بازار مسکن با ثبات نرخ دلار فروکش می کند

رئیس اتحادیه مشاوران املاک اصفهان با بیان اینکه هیجانات موجود در بازار موجب افزایش قیمت و رکود مسکن شده است، گفت: اگر نرخ دلار به ثبات برسد بازار مسکن به شرایط سال قبل خود برمی گردد.

هیجانات بازار مسکن با ثبات نرخ دلار فروکش می کند

به گزارش پایگاه خبری اتحاد آنلاین، رسول جهانگیری ، در خصوص آخرین شرایط بازار مسکن، اظهار کرد: هیجانات بازار مسکن ناشی از نوسانات نرخ ارز و ترس مردم از کاهش ارزش پول ملی، سرمایه ها بعد از سکه و دلار راهی بازار مسکن شد.

وی با بیان اینکه هیجانات موجود در بازار موجب افزایش قیمت و رکود مسکن شده است، تأکید کرد: متأسفانه افزایش قیمت مسکن موجب رونق بازار مسکن نشد، اما با ثبات نرخ ارز، بازار مسکن تعادل خود را به دست خواهد آورد.

رئیس اتحادیه مشاوران املاک اصفهان با بیان این که با وجود افزایش قیمت بازار مسکن در سه تابستان امسال در مقایسه با مدت مشابه سال گذشته شاهد کاهش معاملات مسکن هستیم، تصریح کرد: متأسفانه رشد قیمت مسکن در عمل موجب رونق خریدوفروش و افزایش مراجعه مردم برای گرفتن پروانه ساخت از شهرداری ها نشد.

جهانگیری با اشاره به موج روانی بازار مسکن، تأکید کرد: باثبات بازار ارز، بازار مسکن به ثبات قبل از نوسانات خود برمی گردد.

وی با بیان اینکه قیمت بازار مسکن همانند سکه و طلا روزانه تعیین نمی شود و هیجان و یا ثبات آن چند ماه به طور می انجامد، پیش بینی کرد: اگر نرخ دلار به ثبات برسد بازار مسکن به شرایط سال قبل خود برمی گردد و تنها افزایش هیجانی قیمت ها کاهش می یابد.

رئیس اتحادیه مشاوران املاک اصفهان در خصوص رونق بازار مسکن، گفت: اگر موج هیجانی بازار مسکن فروکش کند مردم با آرامش فکری و بدون روزشماری قیمت ها می توانند بعد از ثبات، خریدوفروش کند.

وی در خصوص افزایش نرخ مصالح ساختمانی و تأثیر آن بر بازار مسکن، اظهار کرد: افزایش نرخ مصالح ساختمانی در گرانی مسکن تأثیرگذار است، اما به دلیل افزایش بیش ازحد قیمت ها، گرانی این مصالح در افزایش های قبلی دیده شده، هم چنین به دنبال کاهش قدرت خرید مردم، در عمل مسکن کشش افزایش دوباره قیمت را ندارد.

انتهای پیام

منبع ایسنا

منبع ایسنا
کلید واژه :

مسکن

،

دلار

،

مشاوران املاک

ثبت نظرات
captcha