قیمت طلا، سکه و ارز قیمت روز خودرو
پیش خوان روزنامه ها
روزنامه ها
محل تبلیغات شما اینجاست 2 محل تبلیغات شما اینجاست 2 محل تبلیغات شما اینجاست 4 نیرو نیوز مدارا
کد خبر : ۷۱۷۹۹۰
زمان انتشار :
facebook telegram twitter google+ cloob Yahoo print

اینستاگرام، بحران جدی فوتبالیست ها

متاسفانه در فوتبال ایران اینستاگرام به یک معضل جدی تبدیل شده و هیچ کسی هم نیست که از نوجوانی نحوه حضور در فضای مجازی را به فوتبالیست ها یاد دهد.

اینستاگرام، بحران جدی فوتبالیست ها

به گزارش پایگاه خبری اتحاد آنلاین، روزنامه اعتماد نوشت: یک دهه قبل پاپاراتزی ها برای دسترسی به بخشی از زندگی شخصی سلبریتی ها دست به هر کار غیرمنطقی و محیرالعقولی می زدند. درختی اطراف خانه شخص مورد نظر می یافتند و خبرنگاران با تقلید از جاسوس های «کا.گ.ب» با استتاری که آفتاب پرست ها هم در انجامش ناتوان بودند برای روزها و شب ها به تماشای زندگی آن سلبریتی از همه جا بی خبر می نشستند تا شاید لحظه ای خصوصی از زندگی اش را در قاب دوربین جای بدهند و به مال و اعتباری در حیطه کاری نه چندان خوش نام شان برسند. امروز اما این کارها شبیه به شوخی می ماند. سلبریتی ها یا دوستان شان دکمه «استارت لایو ویدئو» را می فشارند و از آن لحظه هر چه از زندگی شان بخواهید می توانید بدانید. اصلا می توانید پست ها و استوری های شان را مرور کنید و بفهمید در زندگی شان چه می پوشند، چه می خورند، چه می کنند و چه می کشند.

پز زندگی لاکچری در اینستاگرام، توییتر، فیس بوک و امثالهم، ورزشکاران را از واقعیت زندگی شان دور کرده است. نمونه هایی مثل کریستیانو رونالدو را کنار بگذارید. او از هر پستش در این شبکه های اجتماعی میلیاردها تومان پول درمی آورد و قاعدتا بخشی از پروژه های تبلیغاتی اش را انجام می دهد. در مورد ورزشکاران سطح پایین تر صحبت می کنیم. آنهایی که از کنار فوتبال و ورزش به نانی رسیده اند و این نان را جوری در روغن می زنند که هر کس نداند فکر می کند بیل گیتس هر روز صبح برای شان نان بربری می خرد. آلوارو موراتا را در نظر بگیرید. با هر پوزیشنی که باورش را هم نمی کنید با همسرش عکس می گیرد و در اینستاگرام می گذارد. از خوشحالی های زندگی اش می گوید و به نظر می رسد در زندگی شخصی او تنها چیزی که اهمیت ندارد تمرین کردن است. از رئال مادرید و یوونتوس و حضور در فینال لیگ قهرمانان امروز تبدیل شده به یک ذخیره نه چندان مطمئن برای چلسی در لیگ اروپا. ابدا قصد قضاوت زندگی شخصی سلبریتی ها را ندارم. اما شاید باورتان نشود که صدای خود موراتا هم از این وضعیت درآمده است. او در آخرین مصاحبه اش گفته: «مثلا اینستاگرام شبکه اجتماعی ای است که شادی مردم در آن کاذب است و حقیقی نیست. گاهی روزها وقتی که شما ناراحت هستید، عکسی در حال شادی به اشتراک می گذارید، اما آن عکس بازتاب دهنده حال واقعی شما نیست بلکه وانمود می کنید که خوشحال هستید. این موضوع باعث می شود تا ارزش افراد از بین برود چون در این وضعیت، قراردادهای تجاری هستند که اهمیت دارند.«

حالا به فوتبال ایران برویم؛ جایی که اینستاگرام از یک معضل تبدیل به یک بحران شده است. متاسفانه از آنجایی که در فوتبال پایه هیچ کس به بازیکنان درس زندگی نمی دهد و اغلب فوتبالیست های نوجوان از خانواده های شان دور هستند، با وضعیت بغرنجی روبه رو هستیم. در اردوی تیم ملی امید در اندونزی اگر یادتان باشد یک بازیکن خطاب به نامزد غیررسمی اش نوشته هایی خارج از شأن و عرف نوشته بود و در روزهای اخیر هم یک بازیکن جوان دیگر که در تیمی مشهدی بازی می کند سوژه صفحات زرد فضای مجازی شده است. محمدامین اسدی که در اردوی جاکارتا حاشیه ساز شده بود به سرعت از تیم ملی اخراج شد و به تهران بازگشت. باید دید برخورد اعضای تیم ملی امید در قبال جنجالی که محمد آقاجانپور به وجود آورده چه خواهد بود. اما موضوع فقط به بازیکنان نوجوان و جوان حاضر در رده های پایه خلاصه نمی شود. تا امروز جنجال های اینستاگرامی زیادی در مورد ستاره های بزرگ فوتبال ایران هم داشته ایم. کافی است نگاهی کلی به صفحات ستاره های فوتبال بیندازید. استوری هایی با مضمون «داداشیت فدات بشه...» تا مدت ها سوژه اصلی رسانه های زرد و رسمی بود و محمدحسین میثاقی در برنامه فوتبال ۱۲۰ هنوز هم با استفاده از این عبارت بامزگی می کند. جنجال اینستاگرامی ستاره جوان تیم ملی با یکی از بازیگران جوان را هم که یادتان هست.

جنس حاشیه های اینستاگرامی ستاره های فوتبال ایران با ستاره های فوتبال جهان متفاوت است. اگر موراتا احساس می کند انسان ها با وارونه نمایی شرایط زندگی شان ارزش شان را از دست می دهند، در مورد صداقت محض ستاره های ایرانی چه باید گفت؟ امید است مربیان در فوتبال پایه توجه بیشتری به فرهنگ فوتبالیست ها داشته باشند تا حداقل در نسل آینده فوتبالیست ها کمتر چنین اشتباهاتی ببینیم؛ اشتباهاتی که می توانند زندگی حرفه ای یک فوتبالیست را برای همیشه دستخوش تغییر کنند.

انتهای پیام

کلید واژه :

اینستاگرام

،

فوتبال

،

فوتبالیست

،

بحران جدی فوتبالیست ها

،

زندگی لاکچری

ثبت نظرات
captcha