پیش خوان روزنامه ها
محل تبلیغات شما اینجاست 2 محل تبلیغات شما اینجاست 2 محل تبلیغات شما اینجاست 4 نیرو نیوز مدارا
کد خبر : ۷۱۷۹۸۴
زمان انتشار :
facebook telegram twitter google+ cloob Yahoo print

رئیس کمیسیون اقتصادی مجلس:

برخی از اقلام کالاهای اساسی تا یک سال آینده ذخیره شده است/ بررسی طرح پرداخت یارانه ارزی

رئیس کمیسیون اقتصادی مجلس با اشاره به ذخیره برخی از اقلام کالاهای اساسی تا یک سال آینده گفت: در شش ماهه اول امسال ۸ میلیارد دلار اختصاص ارز ۴۲۰۰ تومانی برای کالاهای اساسی بوده است.

برخی از اقلام کالاهای اساسی تا یک سال آینده ذخیره شده است/ بررسی طرح پرداخت یارانه ارزی

به گزارش پایگاه خبری اتحاد آنلاین، به نقل از روابط عمومی دفتر ارتباطات مردمی نماینده مردم کرمان و راور در مجلس شورای اسلامی، محمدرضا پورابراهیمی در جلسه شورای اداری بخش چترود که در محل بخشداری چترود برگزار شد، اظهار داشت: جمهوری اسلامی ایران با اتکا به قدرت مردمی خود در برابر هیچ ابرقدرتی سر فرود نیاورده و نخواهد آورد و مسیر حرکت خود را ادامه می دهد.

وی ادامه داد: نظام جمهوری اسلامی بدون عقبه مردمی هیچ است، لذا وظیفه ماست که به مردم کمک کنند، چون سرمایه های این نظام محسوب می شوند که پای این نظام ایستاده و فرزندان خود را برای دفاع از کشور به جبهه های دفاع فرستادند.

پورابراهیمی افزود: اما متاسفانه عده ای آب به آسیاب دشمن می ریزند، هرکسی در جمهوری اسلامی به دنبال منافع خود باشد به مراتب از دشمن بدتر است، چون ما از دشمن انتظاری غیر از کینه و توطئه نداریم.

وی عنوان کرد: این افراد هزینه ای که در فساد اقتصادی و مالی ضربه می زنند به مراتب بیشتر است چون نظام را از درون خراب می کنند و اعتقاد مردم را نسبت به کل مسئولان از بین می برند.

رئیس کمیسیون اقتصادی مجلس با اشاره به مباحث کلان کشور و وضعیت ما در حوزه اقتصادی گفت: تحریم هایی که اکنون علیه جمهوری اسلامی اعمال می شود با گذشته تحریم ها متفاوت است و فقط با یک رئیس جمهور کشور آمریکا با ادبیات سخیف و رفتار مستکبرانه نسبت به جمهوری اسلامی ایران مواجه هستیم.

پورابراهیمی بیان داشت: اشتباهات فاحش و غیرکارشناسی و غیرتخصصی بانک مرکزی مشکلات و التهابات را در بازار ارز به وجود آورد که مردم هزینه آن را پرداختند.

وی با اشاره به ورود مجلس برای تامین کالاهای اساسی به عنوان یکی از دغدغه های مردم گفت: با دولت توافق کرده ایم که تمام کالاهای اساسی با نرخ ارز ترجیحی ارائه شود و نظارت دولت در این بخش باید افزایش یابد که از رانت ها و دلالی ها جلوگیری شود.

پورابراهیمی تصریح کرد: طبق گزارش وزارت صنعت، معدن و تجارت، برخی از اقلام کالاهای اساسی تا یک سال آینده ذخیره آنها انجام شده است و به تدریج جایگزین می شود.

وی ادامه داد: هشت میلیارد دلار در شش ماهه اول امسال اختصاص ارز چهار هزار و ۲۰۰ تومانی برای کالاهای اساسی بوده که نسبت به مدت مشابه افزایش دارد، البته باید از میزان قاچاق کالاهای اساسی جلوگیری کنیم.

نماینده مردم کرمان و راور در مجلس با اشاره به بررسی طرح پرداخت یارانه ارزی در مجلس گفت: مستقیما این ۲۵ قلم کالای اساسی را در قالب یارانه ارزی به مردم بدهیم و مردم خودشان با استفاده از اعتباری که دارند از این اقلام استفاده کنند.

پورابراهیمی به بحث قاچاق سوخت اشاره داشت و بیان داشت: متوسط مصرف روزانه کشور ۷۰ میلیون لیتر بوده که طبق گزارش ها الان به ۱۰۰ میلیون لیتر رسیده است و در حقیقت تاراج اوال عمومی کشور را شاهد هستیم، لذا طرح سهمیه بندی سوخت برای فرد و یا خودرو در نظر گرفته شده است.

وی افزود: شرایط ما در اقتصاد کشور خاص، اما قابل کنترل و مدیریت است، امروز خدمت به مردم فقط انجام مسولیت نیست، خدمت به مردم تقویت نظام جمهوری اسلامی ایران به عنوان اوجب واجبات است.

پورابراهیمی با تاکید بر تسهیل امرو برای مردم تصریح کرد: اموری که دست شما و ارتباط با مردم است، با سرعت حل شود، تا آنچه در توان داریم برای مردم انجام دهیم.

نماینده مردم کرمان و راور در مجلس گفت: مسیر ورودی جاده اصلی چترود از سمت کرمان مشخص و کار شروع شده که به زودی مسیر دسترسی باز می شود.

وی بیان داشت: مسیر جاده اصلی فرصت بزرگ برای کسب و کار است، امکان ایجاد مجموعه های بزرگ در این مسیر پیشنهاد دادیم که انجام شود، زیرساخت های بخش دولتی آن را حل کردیم و بسته به ورود بخش خصوصی دارد.

پورابراهیمی گفت: کارگاه های فنی و حرفه ای در چترود دایر شده و حضور موثر مربیان و حرفه آموزان را داریم که اگر برای تقویت آن کمکی از مجلس نیاز باشد، آمادگی داریم.

وی ابراز داشت: بحث مخابرات از گلایه های جدی ماست، آنتن دهی در مسیرهای اصلی دچار اشکال است که باید در جلسه مشترکی با وزیر برای رفع آنها اقدام شود.

پورابراهیمی گفت: روشنایی بخش چترود به خوبی انجام شده و روستاها همه دارای برق هستند.

منبع مهر
کلید واژه :

کالاهای اساسی

،

پرداخت یارانه ارزی

،

محمدرضا پورابراهیمی

ثبت نظرات
captcha