پیش خوان روزنامه ها
محل تبلیغات شما اینجاست 2 محل تبلیغات شما اینجاست 2 محل تبلیغات شما اینجاست 4 نیرو نیوز مدارا
کد خبر : ۷۱۷۹۱۶
زمان انتشار :
facebook telegram twitter google+ cloob Yahoo print

ناکامی خواسته های نامعقول آمریکا؛

نیویورک تایمز: ترامپ به اهداف خود از تحریم ایران نمی رسد

تارنمای خبری نشریه نیویورک تایمز در یادداشتی با اشاره به مواضع خصمانه کاخ سفید و تلاش برای ایجاد ناآرامی در ایران، نوشت که رئیس جمهوری این کشور از سیاست تحریم ها بهره ای نخواهد برد.

نیویورک تایمز: ترامپ به اهداف خود از تحریم ایران نمی رسد

به گزارش پایگاه خبری اتحاد آنلاین، در این یادداشت به قلم عضو هیات سردبیری تایمز آمده است: ترامپ امیدوار است که با تداوم تحریم ها، ایران خواسته های نامعقول آمریکا از جمله برچیدن تمام فعالیت های هسته ای خود و توقف نفوذ نظامی در سوریه و یمن را اجابت کند.
یادداشت می افزاید: مشخص نیست که دولت واقعا پیامدهای احتمالی اقدامات خود را در نظر گرفته باشد. سیاست های کاخ سفید می تواند اثر معکوسی داشته باشد.
نویسنده ادامه می دهد: ترامپ اساسا حتی نتوانسته است انگلیس، فرانسه، آلمان، روسیه و چین را که قدرت های جهانی حاضر در مذاکرات هسته ای بودند، در سیاست های ضدایرانی خود همراه کند. اروپایی ها گفته اند که برجام را در محدوده منافع ملی خود می بینند.
یادداشت ادامه می دهد: تحلیلگران معتقدند که اقدامات دولت تنها به سود رقبایی است که تشنه حذف دلار و ضربه به اقتصاد آمریکا هستند.
نویسنده می افزاید: اما تحریم ها هر اندازه شدید باشد، تاثیری مشابه اقدام هماهنگ قدرت های جهانی نخواهد داشت. همین حالا هم چین و هند گفته اند که خواستار تداوم دست کم بخشی از خریدهای خود از ایران هستند.
دولت آمریکا طی ماه های گذشته در قانع کردن دیگر کشورها برای قطع صادرات نفت ایران ناکام مانده و در اجرای سیاست های خود با درهای بسته مواجه شده است.
در صدر کشورهای مخالف، چین و هند به عنوان دو خریدار بزرگ نفت ایران قرار دارند که گفته اند از تحریم ها علیه تهران پیروی نخواهند کرد.
آنگونه که روزنامه تایمز چاپ لندن روز جمعه گزارش داده بود، این مخالفت ها موجب شده است که مقام های آمریکایی در مواضع گذشته خود تجدید نظر کرده و معافیت هایی را برای صادرات نفت ایران در نظر بگیرند.

انتهای پیام 

منبع ایرنا
کلید واژه :

ترامپ

،

تحریم

،

کاخ سفید

ثبت نظرات
captcha