قیمت طلا، سکه و ارز قیمت روز خودرو
پیش خوان روزنامه ها
روزنامه ها
محل تبلیغات شما اینجاست 2 محل تبلیغات شما اینجاست 2 محل تبلیغات شما اینجاست 4 نیرو نیوز مدارا
کد خبر : ۷۱۷۹۰۴
زمان انتشار :
facebook telegram twitter google+ cloob Yahoo print

معاون وزیر صنعت

علیرغم تحریم ها مشکلی در صنایع استراتژیک نخواهیم داشت

معاون وزیر صنعت با اشاره به انبوه شرکت های دانش بنیان گفت: علیرغم تحریم ها، مشکل جدی در مورد صنایع استراتژیک نخواهیم داشت.

علیرغم تحریم ها مشکلی در صنایع استراتژیک نخواهیم داشت

به گزارش پایگاه خبری اتحاد آنلاین ، منصور معظمی امروز در حاشیه هجدهمین نمایشگاه بین المللی صنعت در جمع خبرنگاران گفت: نمایشگاه محل تعامل توانمندی هاست و در بازدید از این نمایشگاه می توان فهمید که صنایع ما از توانمندی و بلوغ برخوردار شده اند.

معاون وزیر صنعت با اشاره به تحریم های بین المللی علیه ایران گفت: ما با تحریم ها بیگانه نیستیم و اولین بار نیست که دچار تحریم شده ایم اما به طور قطع این توانمندی ها به ما در دوران تحریم کمک خواهد کرد.

وی افزود: با برنامه ریزی های انجام شده توسط دولت و با تصمیمات بسیار خوبی که در شورای هماهنگی سران قوا انجام شده فکر نمی کنم مشکل جدی در مورد صنایع استراتژیک داشته باشیم.

رئیس سازمان گسترش و نوسازی صنایع ایران بیان داشت: با انبوه شرکت های دانش بنیان به طور قطع مسائل تحریم را پشت سر خواهیم گذاشت.

وی همچنین بیان داشت: با تصمیماتی که دولت در مورد واردات کالا اتخاذ کرده و محدودیتی که برای واردات حدود ۱۴۰۰ قلم کالا گذاشته شده به طور قطع یقین کالاهایی که در داخل کشور ساخته می شوند امکان واردات ندارند.

رئیس سازمان ایدرو بیان داشت: آنچه که در بازار در مورد کالاهای وارداتی که در داخل ساخته می شود دیده می شود مربوط به گذشته و ثبت سفارش های قبلی است.

معظمی بیان داشت: دولت توسط وزارت صنعت، معدن و تجارت تصمیم گرفت بسیاری از ثبت سفارش های انجام شده برای کالاهایی که در داخل تولید می شود را باطل کند و مجدداً وزارت صمت مأموریت یافت که یک ارزیابی برای کالاها و محصولاتی که در داخل تأمین می شود داشته باشد تا ثبت سفارش آنها براساس بررسی های کارشناسی انجام شود.

هجدهمین نمایشگاه بین المللی صنعت امروز با حضور و مشارکت بیش از ۵۶۰ شرکت داخلی و خارجی از جمهوری اسلامی ایران و ۱۱ کشور خارجی در محل دائمی نمایشگاه های بین المللی تهران گشایش یافت.

در این نمایشگاه ۱۸۰ شرکت خارجی از ۱۱ کشور جهان و ۳۸۰ شرکت داخلی حضور دارند که از جمله کشورهای شرکت کننده در این نمایشگاه می توان به آلمان، هند، چین، تایوان، روسیه، ژاپن، الجزایر و امثال آنها اشاره کرد.

انتهای پیام

کلید واژه :

تحریم

،

صنایع استراتژیک

،

شرکت های دانش بنیان

ثبت نظرات
captcha