پیش خوان روزنامه ها
محل تبلیغات شما اینجاست 2 محل تبلیغات شما اینجاست 2 محل تبلیغات شما اینجاست 4 نیرو نیوز مدارا
کد خبر : ۷۱۷۸۹۲
زمان انتشار :
facebook telegram twitter google+ cloob Yahoo print

نایب رئیس شورای مرکزی حزب کارگزاران سازندگی:

منافع گروه قلیلی با تصویب CFT به خطر افتاده است

نایب رئیس شورای مرکزی حزب کارگزاران سازندگی با بیان اینکه تصویب CFT بهانه جویی ها را علیه کشورمان از بین می برد، گفت: عده ای چون از ماهیت موضوع این لوایح اطلاعی ندارند، با آنها مخالفت می کنند، بنابراین باید اطلاع رسانی دقیقی انجام شود و با شفافیت سازی بیشتر این افراد را نسبت به این لوایح آگاه کرد، البته منافع گروه قلیلی نیز با تصویب CFT به خطر افتاده است.

منافع گروه قلیلی با تصویب CFT به خطر افتاده است

به گزارش پایگاه خبری اتحاد آنلاین، یدالله طاهرنژاد  با بیان اینکه تصویب CFT این پیام را برای جامعه جهانی دارد که ایران می خواهد در چارچوب مقررات بین المللی، تبادلات مالی خود را انجام داده و به این معیارها احترام بگذارد، اظهار کرد: تصویب این لایحه بهانه جویی ها و اتهامات علیه ایران را که همیشه به هنجارهای بین المللی هم پایبند بوده است، از بین می برد.

وی در ادامه افزود: حداقل نتیجه تصویب CFT این است که جلوی تشدید تحریم ها علیه کشور ما را می گیرد و جامعه جهانی را متقاعد می کند که ماجراجویی های آمریکا علیه ایران مبنایی ندارد. تصویب CFT از این جهت اقدام بسیار مثبتی است و امیدوارم مراحل بقیه تایید آن سریع تر انجام شود تا شرایط برای تسهیل مناسبات مالی ایران با جهان فراهم شود.

این فعال سیاسی درباره دلایل مخالفت با این تصویب این لایحه خاطرنشان کرد: مخالفین دو گروه هستند. یک گروه قلیل که منافع کثیر آنها با تصویب این لا یحه به خطر می افتد و به همین دلیل نگرانند. این گروه قلیل جمعیتی که نمی دانند موضوع چیست را تحریک کرده و وارد میدان می کنند. بنابراین لازم است توسط صاحبان تریبون، نمایندگان مجلس و صاحبان اندیشه و خرد این افراد توجیه شوند. بعضی از آنها حسن نیت داشته و در چارچوب نظام و انقلاب فعالیت می کنند اما نمی دانند صورت مسئله چیست.

طاهرنژاد در پایان خاطرنشان کرد: در حساب یک کودک پنج ساله در سیستان و بلوچستان ۷۰۰ میلیارد تومان گردش مالی انجام می شود. اگر این مخالفان بدانند موضوع مبارزه با پولشویی چیست، دست از مخالفت برمی دارند. باید برای آنها توضیح داده شود که پول کثیف و سیاه چگونه بنیان های جامعه را به هم می ریزد. بنابراین من معتقدم باید فواید FATF و CFT به درستی اطلاع رسانی شده و شفاف سازی بیشتری انجام شود تا این مخالفان نیز از موضوع مطلع شوند.

انتهای پیام

منبع ایسنا

منبع ایسنا
کلید واژه :

CFT

،

یدالله طاهرنژاد

،

تحریم

ثبت نظرات
captcha