پیش خوان روزنامه ها
محل تبلیغات شما اینجاست 2 محل تبلیغات شما اینجاست 2 محل تبلیغات شما اینجاست 4 نیرو نیوز مدارا
کد خبر : ۷۱۷۸۷۰
زمان انتشار :
facebook telegram twitter google+ cloob Yahoo print

شاهزاده مخالف بن سلمان فاش کرد

پنج شاهزاده سعودی در هفته گذشته ناپدید شدند/ سناریوی مشابه خاشقچی برای دیگر شاهزاده ها

یک شاهزاده سعودی از تلاش مقامات عربستان برای کشاندن وی به کنسولگری این کشور در قاهره، چند روز قبل از ناپدید شدن خاشقچی خبر داد.

پنج شاهزاده سعودی در هفته گذشته ناپدید شدند/ سناریوی مشابه خاشقچی برای دیگر شاهزاده ها

به گزارش پایگاه خبری اتحاد آنلاین، پس از گذشت 10 روز از سر به نیست شدن «جمال خاشقچی» در کنسولگری عربستان در استانبول، همچنان این موضوع داغ ترین مسأله خبری رسانه هاست و هر روز ابعاد جدیدی به خود می گیرد.

«خالد بن فرحان آل سعود» شاهزاده مخالف حکومت سعودی که در آلمان به سر می برد به روزنامه ایندیپندنت گفته است که پنج شاهزاده سعودی در یک هفته اخیر به خاطر اعتراض به وضعیت جمال خاشقچی، ناپدید شده اند.

او در این خصوص گفت: پنج تن از شاهزاده ها در پنج روز اخیر به دیدار ملک سلمان رفته و از آینده حکومت آل سعود ابراز نگرانی کرده اند. آن ها مسأله خاشقچی را یادآور شده اند و به نظر می رسد اکنون همه آن ها در زندان هستند و محل نگهداریشان مشخص نیست.

این شاهزاده سعودی در ادامه از تلاش حکومت سعودی برای ربودن خود او نیز خبر داد. طبق روایت وی مسئولان سعودی پس از اینکه از مشکلات مالی او با خبر شده اند تا کنون بیش از 30 بار تماس گرفته و از او و خوانواده اش خواسته اند تا به کنسولگری عربستان در مصر بروند و یک چک چندین میلیون دلاری را دریافت کنند.

خالد بن فرحان تأکید کرد: «به کنسولگری نرفتم چون احتمال می دادم اتفاقی بیفتد».

با روی کار آمدن ملک سلمان و به تبع آن ولی عهدی محمد بن سلمان، وی دور تازه ای از تصفیه شاهزاده ها و مخالفان را آغاز کرده است و به نظر می رسد بسیار متهورانه تر از گذشتگان خود اقدام می کند.

بسیاری از رسانه های جهان از کشته و تکه تکه شدن «جمال خاشقچی» نویسنده و منتقد سعودی در کنسولگری عربستان در استانبول خبر می دهند. چنین اقدامی تا کنون در تاریخ حکومت سعودی و در تاریخ جهان کم سابقه بوده است.

انتهای پیام/م

منبع فارس
کلید واژه :

جمال خاشقچی

،

روزنامه نگار عربستانی

،

ناپدید شدن شاهزاده های سعودی

ثبت نظرات
captcha