پیش خوان روزنامه ها
محل تبلیغات شما اینجاست 2 محل تبلیغات شما اینجاست 2 محل تبلیغات شما اینجاست 4 نیرو نیوز مدارا
کد خبر : ۷۱۷۸۵۷
زمان انتشار :
facebook telegram twitter google+ cloob Yahoo print

بریده هایی از جریده ها/ 3

اجناس گران فروشان حراج می شود

طی چند ماه گذشته برخی از کالاهای احتکار شده از طریق فروشگاه های بزرگ و با قیمت قبلی در اختیار مردم قرار گرفته است، اما دولت باید اهتمامی بیشتری نسبت به این موضوع داشته باشد.

اجناس گران فروشان حراج می شود

به گزارش پایگاه خبری اتحاد آنلاین، وضعیت نابه سامان اقتصادی معمولاً فرصت را برای سودجویان ایجاد می کند که با انواع ترفندها اعم از احتکار، گرانفروشی و کم فروشی به کسب سود بیشتر مشغول شوند. در این زمان ها نقش نهادهای نظارتی بسیار خطیر است تا بتوانند حقوق مردم دفاع کنند. در دوران هشت ساله دفاع مقدس به مانند امروز که در جنگ اقتصادی به سر می بریم، این نوع افراد سودجو از شرایط سوءاستفاده می نمودند.

تصویر پایین بخشی از روزنامه اطلاعات مورخ 18 فروردین 1360 است که در آن رییس دادگاه ویژه امور صنفی تهران اعلام کرده است که «اجناس گرانفروشان در ستادهای مبارزه با گرانفروشی حراج می شود.»

این روش طی چند ماه گذشته نیز تاحدی در جریان بود و برخی از کالاهای احتکار شده از طریق فروشگاه های بزرگ و با قیمت قبلی در اختیار مردم قرار گرفت، اما دولت و تعزیرات حکومتی بایستی با اهتمام بیشتری، کالاهای احتکار شده را در اختیار مردم قرار دهند تا اثرات آن در زندگی مردم به صورت ملموس تری احساس شود.

انتهای پیام

منبع فارس

منبع فارس
کلید واژه :

حراج

،

احتکار

،

کالا

ثبت نظرات
captcha