قیمت طلا، سکه و ارز قیمت روز خودرو
پیش خوان روزنامه ها
روزنامه ها
محل تبلیغات شما اینجاست 2 محل تبلیغات شما اینجاست 2 محل تبلیغات شما اینجاست 4 نیرو نیوز مدارا
کد خبر : ۷۱۷۸۴۰
زمان انتشار :
facebook telegram twitter google+ cloob Yahoo print

وزارت دفاع روسیه: داعشی ها گاز کلر جبهه النصره را به چنگ آوردند

وزارت دفاع روسیه اعلام کرد، مواد سمی به دست افراد مسلح تروریست در سوریه افتاده و این به دلیل اقدامات غیرمسؤولانه نمایندگان کشورهای غربی است.

وزارت دفاع روسیه: داعشی ها گاز کلر جبهه النصره را به چنگ آوردند

به گزارش پایگاه خبری اتحاد آنلاین، به نقل از سایت شبکه روسیا الیوم، ولادیمیر سافچنکو، رئیس مرکز روسی آشتی در سوریه گفت: گروهی از افراد مسلح مورد حمایت داعش عصر سه شنبه به مقر هیئت تحریر الشام (النصره سابق) در نزدیکی شهرک اللطامنه در شمال استان حماة تسلط یافتند.

رئیس این مرکز گزارش داد، این حمله منجر به کشته شدن چهار تروریست، دو تن از نیروهای سازمان "کلاه سفیدها" و نیز تسلط داعشی ها بر دو مخزن گاز کلر شد.

سافچنکو افزود: این دو مخزن به سرقت رفته به جنوب استان حلب منتقل و به عناصر "حراس الدین" که مرتبط با داعش هستند، تحویل داده شده اند.

رئیس این مرکز روسی که مقر آن پایگاه هوایی حمیمیم در حومه لاذقیه است، افزود: کشورهای غربی اگر برای ایجاد اقدامات تحریک آمیز علیه نیروهای سوری با استفاده از گروهک های وابسته به خود برنامه ریزی می کنند اوضاع منطقه عاری از سلاح در ادلب را پیچیده می کنند و این اقدامات غیرمسؤولانه منجر به عواقبی غیرقابل پیش بینی می شود.

در این راستا وزارت خارجه روسیه روز گذشته اعلام کرد، بیش از ۱۰۰۰ فرد مسلح از منطقه عاری از سلاح در ادلب خارج شده و حدود ۱۰۰ گروه شورشی از این منطقه رفته اند.

سرگئی لاوروف، وزیر خارجه روسیه در کنفرانس خبری اظهار داشت: روند خروج افراد مسلح از منطقه عاری از سلاح شاهد پیشروی است و ما از تمامی بازیگران خارجی می خواهیم به دمشق در مبارزه با تروریسم کمک کنند.

انتهای پیام

 

کلید واژه :

سوریه

،

گاز کلر

،

جبهه النصره

،

داعش

ثبت نظرات
captcha