قیمت طلا، سکه و ارز قیمت روز خودرو
پیش خوان روزنامه ها
روزنامه ها
محل تبلیغات شما اینجاست 2 محل تبلیغات شما اینجاست 2 محل تبلیغات شما اینجاست 4 نیرو نیوز مدارا
کد خبر : ۷۱۷۸۳۰
زمان انتشار :
facebook telegram twitter google+ cloob Yahoo print

معاون حقوقی و امور بین الملل وزیر امور خارجه مطرح کرد

پیش بینی تدابیر لازم برای عدم تمکین ترامپ به رای لاهه

معاون حقوقی و امور بین الملل وزیر امور خارجه گفت که پیش بینی های لازم در صورت عدم تمکین ترامپ به رای دیوان لاهه اتخاذ شده است.

پیش بینی تدابیر لازم برای عدم تمکین ترامپ به رای لاهه

به گزارش پایگاه خبری اتحاد آنلاین، غلامحسین دهقانی در گفت وگو یی درباره رای دادگاه لاهه به نفع ایران و تهدید ترامپ به خروج از این معاهده و قرارداد مودت، اظهار کرد: آمریکایی ها از بسیاری از معاهدات از جمله معاهده پاریس  و ... خارج شده اند و فکر می کنم با روندی که رییس جمهور آمریکا پیش رو گرفته است طی یکی ، دو سال آینده از تمام معاهده های بین المللی و منطقه ای نیز خارج شود که البته این مشکلی است که آن ها دارند؛ چراکه بر اساس رای دیوان لاهه آن ها موظف به اجرای حکم هستند.

وی در ادامه درباره این که در صورت عدم تمکین ترامپ به رای دادگاه لاهه  تدابیر لازم از سوی جمهوری اسلامی ایران و وزارت امور خارجه پیش بینی شده است؟ گفت : قطعا در این زمینه  ما پیش بینی هایی را انجام داده ایم و در صورت عدم تمکین اقدامات گسترده ای از سوی ما صورت خواهد گرفت.

معاون حقوقی و امور بین الملل وزیر امور خارجه ، خاطر نشان کرد: در عین حال ما در مجامع مختلف بین المللی این مساله را مطرح خواهیم کرد و دولت آمریکا نیز باید در این خصوص پاسخگو باشد. همچنین می توان در مقاطع مختلف فشارهایی در این خصوص برای تمکین آمریکا به رای لاهه ایجاد کرد.

وی در پایان صحبت های خود درباره این که آیا امکان طرح رای لاهه در شورای امنیت وجود دارد نیز گفت : از نظر مقررات بین المللی امکان رفتن رای لاهه به این شورا وجود دارد. البته ما باید این مساله را بررسی کنیم و ببینیم که آیا می توان از طریق این شورا پیگیری کرد یا خیر. اما آمریکا بر اساس قانون باید به این رای تمکین کند.

انتهای پیام

کلید واژه :

دادگاه لاهه

،

پرونده ایران علیه آمریکا

ثبت نظرات
captcha