قیمت طلا، سکه و ارز قیمت روز خودرو
پیش خوان روزنامه ها
روزنامه ها
محل تبلیغات شما اینجاست 2 محل تبلیغات شما اینجاست 2 محل تبلیغات شما اینجاست 4 نیرو نیوز مدارا
کد خبر : ۷۱۷۷۹۳
زمان انتشار :
facebook telegram twitter google+ cloob Yahoo print

در دیدار با لاریجانی؛

رئیس مجلس صربستان بر تعمیق همکاری و روابط با ایران تاکید کرد

رئیس مجلس صربستان در دیدار با همتای ایرانی خود در حاشیه برگزاری اجلاس روسای مجالس بین کشورهای عضو اتحادیه اوراسیا که در ترکیه برگزار شد بر تعمیق روابط و گسترش همکاری های دو کشور تاکید کرد.

رئیس مجلس صربستان بر تعمیق همکاری و روابط با ایران تاکید کرد

به گزارش پایگاه خبری اتحاد آنلاین، به نقل از پایگاه اینترنتی پارلمان صربستان، مایا گویکوویچ در دیدار با علی لاریجانی روابط دو جانبه بین صربستان و ایران را خوب دانست و به ادامه همکاری های مثمرثمر در ارتقای همکاری و گسترش روابط دو کشور ابراز اطمینان کرد.
مجلس صربستان با صدور اطلاعیه ای اعلام کرد که رئیس مجلس این کشور به وجود علاقه دو طرف برای توسعه همه جانبه همکاری ها اشاره و تاکید کرد که صربستان به تعمیق روابط دوستانه و همکاری های اقتصادی بیشتر با ایران متعهد است.
همچنین در این اطلاعیه آمده است که گویکوویچ و لاریجانی از تشدید همکاری های پارلمانی در سال های اخیر ابراز رضایت کردند.
گویکوویچ همچنین در این دیدار از موضع ایران در مورد احترام به قوانین بین المللی و حمایت از تمامیت ارضی و حاکمیت صربستان قدردانی کرد.
روسای مجالس صربستان و ایران همچنین در این نشست در باره امکان توسعه همکاری های اقتصادی و افزایش مبادلات کالا و مبارزه با تروریسم گفت و گو کردند.
ایران و صربستان در طی دو سال اخیر در راستای گسترش روابط و ارتقای همکاری ها در حوزه های مختلف به ویژه سیاسی، اقتصادی و فرهنگی گام های بلندی برداشته اند که لغو روادید و به دنبال آن برقراری پرواز مستقیم بین تهران- بلگراد دو گام بزرگ به شمار می روند که مورد استقبال بسیار زیاد مردم دو کشور قرار گرفت.
همچنین در پانزدهمین اجلاس کمیسیون مشترک صربستان و ایران که در 31 خرداد امسال برگزار شد، سه یادداشت تفاهم همکاری بین دوکشور امضا شد.

انتهای پیام 

کلید واژه :

صربستان

،

اوراسیا

،

لاریجانی

ثبت نظرات
captcha