قیمت طلا، سکه و ارز قیمت روز خودرو
پیش خوان روزنامه ها
روزنامه ها
محل تبلیغات شما اینجاست 2 محل تبلیغات شما اینجاست 2 محل تبلیغات شما اینجاست 4 نیرو نیوز مدارا
کد خبر : ۷۱۷۷۴۶
زمان انتشار :
facebook telegram twitter google+ cloob Yahoo print

ازدواج های نقره ای

روزگار بازار طلا این روزها درخشان نیست. دیگر گذشت آن دوره ای که مردم به خصوص خانم ها، تا پولی به دست شان می رسید یا اندک پس اندازی جمع می کردند، تکه ای طلا می خریدند تا به وقت لزوم سرمایه شان باشد. حالا طلا، حکم همان کیمیا را دارد که به دست آوردنش کار هر کسی نیست.

ازدواج های نقره ای

به گزارش پایگاه خبری اتحاد آنلاین، این روزها بازار کساد است و پولی دست مردم نیست. بسیاری از افراد در خرج و مخارجشان مانده اند. چه برسد به اینکه طلا بخرند. الان فقط عروس و دامادها برای خرید حلقه و نشان به طلا فروشی ها می روند. آن هم تعدادشان زیاد نیست. چند ماهی است که نرخ طلا و ارز در لحظه تغییر می کند و غالباً حرکت صعودی دارد. جدا از افزایش نرخ طلا و قیمت سکه یکی از مسائل اصلی در امر سنت حسنه ازدواج بحث مهریه، تهیه سرویس طلا، حلقه ازدواج و سایر هدایای مرسوم و تعریف شده در فرهنگ آیینی و قومی کشور ماست. اهدای این هدایا ذاتاً به عنوان پشتوانه زوج در مسیر زندگی تعریف شده و کمکی به عروس و داماد است تا در اولین گام زندگی مشترکشان به مشکل برنخورند. اما در حال حاضر تهیه این دست هدایا نه تنها برای دختران و پسران جوان بلکه برای خانواده های آنان نیز بسیار دشوار شده است.
این موضوع برای بسیاری از خانواده ها به خصوص عروس و داماد به مسئله بغرنجی تبدیل شده است. شاید بسیاری از افراد بگویند؛ اصلاً مگر می شود عروسی را بدون سرویس طلای عروس برگزار کرد؟! جواب حرف مردم و پچ پچ های درگوشی را چه کسی بدهد؟! در پاسخ باید گفت: بله می شود. جوابش را عنصری با عدد اتمی 47 در دوره چهارم جدول تناوبی می دهد؛ نقره. فلز گرانبها با بالاترین قابلیت رسانایی میان فلزات. البته چیزی که این روزها سبب جذب عروس و دامادها به خرید سرویس های نقره شده، قابلیت رسانایی بالای آن نیست. ارزان بودنش نسبت به طلاست. رنگ و رو و جلایش گرچه به طلا نمی رسد، اما آنقدرها هم کم نمی آورد. به منظور و در همین راستا مدتی است که کاربران فضای مجازی با به اشتراک گذاشتن هشتگ #ازدواج- بدون- طلا از راه های جایگزین این مانع سخت امروزه امر ازدواج می نویسند. بسیاری از کاربران به جای خرید حلقه و سرویس طلای چند ده میلیونی، پیشنهاد خرید حلقه و سرویس نقره می دهند. در مقابل بسیاری از کاربران نیز در کنار این پویش در جهت آسان شدن فرایند ازدواج خواستند هشتگ #ازدواج-کم- هزینه نیز به اشتراک می گذارند تا هر دو خانواده در کنار هم این مسیر را هموار کنند. در واقع هدف کاربران از این کار این است تا بگویند طلا یا نقره فرقی نمی کند. حتی اگر زوجین سرویسی هم نداشته باشید تا آن را به دست و گردن بیاویزید، باز هم مهم نیست. مهم پایه های زندگی است که با عشق و تفاهم و علاقه پایدار می ماند نه سرویس های طلا و عروسی های آن چنانی. چرا که در این گرانی ها تنها کسی که قربانی می شود جوانان مجردی هستند که به علت رسم و رسوم های غلط و دست و پاگیر حتی فکر ازدواج هم به سرشان خطور نمی کند.
عملیات ریختن پس انداز خانواده در جواب با اسم رمز «یه شب هزار شب نمی شه»، هر شب در حال اجراست و این وسط اگر یکی کلیه ای برای فروش نداشته باشد یا هر دوتا کلیه اش را برای زندگی لازم داشته باشد، تکلیفش معلوم است؛ برچسب خسیس و گدا می خورد و می رود پی کارش. هرچند که در این میان بسیاری از افراد خواستار عروسی های آنچنانی و اینکه حتماً باید این یک شب خوب و مجلل برگزار شود هستند اما برخی دیگر نیز به دنبال راهکارهایی برای برگزاری یک عروسی ساده و کم خرج هستند که در ادامه به آن ها اشاره می کنیم.
اولویت ها را تعیین کنید: فهرستی از برنامه هایی که برای روز عروسی در ذهن دارید را تهیه کنید. آیا شما دوست دارید یک مهمانی با شکوه با 400 مهمان برگزار کنید؟ آیا دوست دارید لباس مجلل بپوشید؟ یا می خواهید یک شام متفاوت تهیه کنید؟ وقتی خواسته های تان را اولویت بندی می کنید می توانید تصمیم بگیرید چگونه برای مراسم عروسی برنامه ریزی کنید و بودجه تان را مطابق با اولویت ها هزینه کنید.
تزیینات را کم کنید: اگر در یک سالن ویژه مراسم عروسی جشن بگیرید نیازی به طراحی و تزیین های خاص ندارید اما اگر مکان عروسی را خودتان تعیین می کنید برای کرایه میز و صندلی و تزیینات باید هزینه جداگانه ای در نظر بگیرید. تزیینات با شمع و گل آرایی و بادکنک آرایی مد امروز است و بسیاری از برگزارکنندگان مجالس عروسی هزینه آن را از شما خواهند گرفت. برای همه این موارد شما می توانید ایده های شخصی تان را عملی کنید. گل ها را از بازار گل تهیه کنید. شمع ها را عمده بخرید و یا بسیاری از موارد غیرضروری مثل هدایای یادبود عروسی را از برنامه هایتان حذف کنید.
البته دقت شما در همه این موارد نیاز به انرژی و وقت کافی دارد که شاید از عهده آن بر نیایید. از دوستان و خانواده کمک بگیرید. نظرات و ایده های آن ها هم می تواند به کارهاو برنامه های شما سرعت ببخشد.
به جای طلا نقره بخرید: هیچ اشکالی ندارد به جای سرویس طلا از نقره استفاده کنید. جدای از قیمت ارزان نقره نسبت به طلا توجه به یک نکته نیز در این زمینه می تواند مفید باشد. بله، درست است که طلا اصل است اما شما این را هم در نظر بگیرید طلایی که می خرید حداقل موقع فروشش دو، سه میلیون از آن کم می شود در صورتی که نقره این گونه نیست.
کم عکس بگیرید اما با کیفیت: حتی اگر از بهترین عکاس شهر بخواهید تا از شما عکاسی کند شک نکنید که بعد از گذشت چند سال تمام عکس ها و فیلم هایتان قدیمی و از مد افتاده خواهند بود. لزومی هم ندارد که در همه مدل ها و حالت ها عکس بگیرید و آن ها را چاپ کنید. یک عکاس خوب پیدا کنید و از او بخواهید چند عکس متفاوت و خاص بگیرد. صادقانه درباره میزان پولی که می توانید برای عکاسی بدهید را مطرح کنید و از عکاس بخواهید به همان اندازه عکس و فیلم بگیرد. فکر گرفتن عکس های هدیه و یادگاری را هم کنار بگذارید. عکس های شما جز برای عده محدودی از افراد خانواده قابلیت و ارزش نگه داری را ندارد.
از وام های محدود استفاده کنید: برای پرداختن هزینه ها می توانید وام هایی با سودهای پایین بگیرید. وام های کوچک را می توانید بعداز عروسی پرداخت کنید. اگر بخواهید می توانید بخشی از آن را با هدایایی که گرفته اید پرداخت کنید و یا هر ماه از حقوقتان کسر کنید. هرگز برای یک شب عروسی وام زیاد با سود بالا نگیرید. زیرا تمام هزینه های عروسی در یک شب تمام می شود و سود بلندمدتی از آن نخواهید برد.
از دیگران کمک بگیرید: اگر دوست هنرمندی دارید که می تواند در طراحی و برنامه ریزی مراسم به شما کمک کند از او بخواهید تا به شما کمک کند. اگر نمی خواهید کار شما به دیگران محول شود می توانید هزینه ها را بااو حساب کنید. مسلماً دوستتان با شما ارزان تر حساب خواهد کرد و فرصت های بسیار دیگری وجود دارد که شما هم می توانید برای او کاری انجام بدهید. بنابراین بدون خجالت یا شرمندگی از دوستانتان بخواهید تا به شما کمک کنند.
سخن پایانی
اگر در هر مرحله ای از برگزاری مراسم ازدواجتان احساس کردید که دوست داشتید آن را مجلل تر و با تشریفات بیشتری برگزار کنید، این نکته را به خودتان یادآوری کنید که این مراسم فقط یک روز است و بعد از چند روز و چند ماه و در خوشبینانه ترین حالت بعد از چند سال از یاد اطرافیانتان خواهد رفت. حتی خود شما با وجود فیلم و عکس نمی توانید تمام جزئیات، احساسات و هیجانتان را به یاد بیاورید. درحالی که دقیقاً بعد از همین روز، شما دغدغه های فراوان دیگری خواهید داشت. مثلاً خانه ای بخرید، خانه بزرگتری اجازه کنید، کار بهتری پیدا کنید، کارتان را ارتقا بدهید، بچه دار شوید و... همیشه نیازهای فوری تر و جدی تری در زندگی زناشویی تان پیش می آید که در مقایسه با برگزاری یک مراسم ازدواج مجلل اهمیت و ارزش بیشتری دارند.
 

انتهای پیام

کلید واژه :

ازدواج

،

خرید نقره

،

خرید انگشتر ازدواج

ثبت نظرات
captcha