پیش خوان روزنامه ها
محل تبلیغات شما اینجاست 2 محل تبلیغات شما اینجاست 2 محل تبلیغات شما اینجاست 4 نیرو نیوز مدارا
کد خبر : ۷۱۷۷۱۸
زمان انتشار :
facebook telegram twitter google+ cloob Yahoo print

آیا «ساندار پیچای» به کارمندانش دروغ می گوید؟ / زمزمه های همکاری گوگل و پنتاگون ادامه دارد

مدت زیادی از تظاهرات و اعتراضات گسترده کارمندان گوگل نسبت به همکاری این شرکت با پنتاگون نمی گذرد، اما به نظر می رسد این اعتراضات می توانند دوباره تکرار شوند.

آیا «ساندار پیچای» به کارمندانش دروغ می گوید؟ / زمزمه های همکاری گوگل و پنتاگون ادامه دارد

به گزارش پایگاه خبری اتحاد آنلاین، مدت زیادی از تظاهرات و اعتراضات گسترده کارمندان گوگل نسبت به همکاری این شرکت با پنتاگون نمی گذرد، اما به نظر می رسد این اعتراضات می توانند دوباره تکرار شوند.

به نقل از بیزینس اینسایدر، ساندار پیچای که در جریان اعتراضات کارمندان خود، هر گونه ارتباط کاری با پنتاگون را شدیدا رد کرده بود، در جریان سفر اخیر خود به واشنگتن ادعای خود را زیر سوال برد.

به گفته واشنگتن پست، مدیر اجرایی گوگل، ساندار پیچای، طی سفر اخیر خود به واشنگتن دی سی با مقامات پنتاگون دیدار کرد.این دیدار پس از آن رخ می دهد که مدتی پیش تنش هایی گسترده در سطح کارکنان رده های مختلف گوگل رخ داد که به همکاری شرکتشان با پنتاگون اعتراض داشتند.

بر اساس همین اعتراضات سراسری بود که در نهایت گوگل تصمیم گرفت به قرادادش با پنتاگون پایان دهد تا شاید هزاران کارمند معترض را آرام کند.

اما گوگل هرگز نگفته است که کار با ارتش را در پروژه هایی که ارزش های شرکت را نقض نمی کنند، متوقف می کند. بر همین اساس نیز طی هفته گذشته ساندار پیچای  به پنتاگون سفر کرد و با مقامات وزارت دفاع ایالات متحده دیدار کرد.

پیش از این اعلام شده بود که محور سفر پیچای به واشنگتن، رفع اتهام شرکت گوگل در خصوص دخالت در انتخابات و البته حل مسائل در مورد چین است، اما به نظر می رسد این سفر اهدافی دیگر را نیز دنبال می کرده است. ظاهراپیچای 46 ساله فرصت را برای دیدار با مقامات پنتاگون غنیمت شمرده است.

گوگل در سال جاری، زمانی که در پروژه Maven شرکت کرد،ابتدا با نامه اعتراضی 4 هزار کارمند رو به رو شد و سپس وعده داد که هرگز با پنتاگون در خصوص ساخت سلاح های کشتار جمعی همکاری نمی کند. پیچای به کارمندانش قول داد آنان را درگیر چنین ماجراهایی نمی کند اما به نظر می رسد این وعده چندان پایدار نخواهد بود.

منبع انتخاب
ثبت نظرات
captcha