پیش خوان روزنامه ها
محل تبلیغات شما اینجاست 2 محل تبلیغات شما اینجاست 2 محل تبلیغات شما اینجاست 4 نیرو نیوز مدارا
کد خبر : ۷۱۷۶۷۱
زمان انتشار :
facebook telegram twitter google+ cloob Yahoo print

قیمت خودرو های داخلی و وارداتی در بازار باز هم کاهش یافت +جدول

امروز نیز قیمت برخی از خودرو های داخلی و حتی وارداتی با کاهش مواجه بود هر چند که این کاهش نسبت به روز گذشته شیب کمتری داشت، اما پیش بینی می شود تا با ادامه روند کاهش قیمت دلار و یا حتی ثبات قیمت آن در آینده شاهد کاهش بیشتر قیمت خودرو در بازار باشیم.

قیمت خودرو های داخلی و وارداتی در بازار باز هم کاهش یافت +جدول

به گزارش پایگاه خبری اتحاد آنلاین،  

هم اکنون قیمت کیا اسپورتیج از ۵۸۰ میلیون به ۵۳۵، هیوندایی النترا از ۳۹۰ به ۳۴۰ و فولکس تیگوان از ۷۳۰ میلیون تومان به ۶۸۰ میلیون کاهش یافته است.

امروز نیز قیمت برخی از خودرو‌های داخلی و حتی وارداتی با کاهش مواجه بود هر چند که این کاهش نسبت به روز گذشته شیب کمتری داشت، اما پیش بینی می‌شود تا با ادامه روند کاهش قیمت دلار و یا حتی ثبات قیمت آن در آینده شاهد کاهش بیشتر قیمت خودرو در بازار باشیم.

بررسی‌ها از بازار خودروی داخلی نشان می‌دهد که قیمت برخی از خودرو‌ها مانند پژو ۲۰۶، سمند ال ایکس، پژو ۲۰۷ دنده ایی و پژو ۲۰۶ وی ۸ بین ۱ تا ۳ میلیون تومان کاهش قیمت را نسبت به روز گذشته تجربه کرده است.

در همین راستا سعید موتمنی رییس اتحادیه نمایشگاه‌داران و فروشندگان خودرو تهران با بیان اینکه هم اکنون خریدار در بازار خودرو بسیار کم است و بیشتر افراد فروشنده هستند خاطر نشان کرد: اگر وضعیت قیمت ارز باز هم روند کاهش را تجربه کند در بازار فروشندگان بیشتری را خواهیم دید و این نکته باعث کاهش قیمت خودرو نیز خواهد شد.

وی با بیان اینکه در این شرایط اگر خودرو سازان نیز نسبت به عرضه خودرو به بازار اقدام کنند شاهد ریزش شدید قیمت‌ها خواهیم بود ادامه داد: هم اکنون فقط خودرو‌هایی که توسط مردم خریداری شده بود به بازار عرضه شده، ولی اگر در همین شرایط خودروسازان نیز اقدام به عرضه خودرو به صورت فروش فوری و یا تحویل‌های نزدیک ۱ و یا ۲ ماهه کنند می‌توان انتظار داشت که شاهد ریزش شدید قیمت‌ها و بازگشت آن به چند ماه پیش باشیم.

رییس اتحادیه نمایشگاه‌داران و فروشندگان خودرو تهران در پاسخ به پرسشی مبنی بر وضعیت قیمت خودرو‌های وارداتی در بازار نیز گفت: از روز گذشته قیمت این خودرو‌ها نیز در بازار ریزش داشته و در مواردی نیز شاهد کاهش ۴۰ میلیون تومانی قیمت‌ها بودیم.

وی ادامه داد: هم اکنون قیمت خودروی کیا اسپورتیج از ۵۸۰ میلیون به ۵۳۵، هیوندایی النترا از ۳۹۰ به ۳۴۰ و فولکس تیگوان از ۷۳۰ میلیون تومان به ۶۸۰ میلیون کاهش یافته است که در صورت کاهش قیمت ارز در روز‌های آینده پیش بینی می‌شود تا قیمت خودرو‌های وارداتی نیز کاهش بیشتری داشته باشد.

بر اساس این گزارش قیمت برخی از محصولات داخلی بر اساس اعلام اتحادیه خودروی تهران در بازار مطابق جدول زیر است.

 

منبع انتخاب
کلید واژه :

خودرو

،

خودروهای داخلی

،

دلار

ثبت نظرات
captcha