پیش خوان روزنامه ها
محل تبلیغات شما اینجاست 2 محل تبلیغات شما اینجاست 2 محل تبلیغات شما اینجاست 4 نیرو نیوز مدارا
کد خبر : ۷۱۷۶۲۶
زمان انتشار :
facebook telegram twitter google+ cloob Yahoo print

جان کری درباره دیدارهایش با ظریف: پاسخ گویی به ترامپ اتلاف وقت است

وزیر خارجه پیشین آمریکا درباره انتقادات دونالد ترامپ رئیس جمهوری آمریکا از دیدار های وی با محمد جواد ظریف وزیر خارجه ایران، گفت: پاسخ دادن به ترامپ «اتلاف وقت» است. کری همچنین احتمال نامزدی برای ریاست جمهوری آمریکا در انتخابات سال ۲۰۲۰ را رد نکرد و گفت که همچنان در فضای سیاسی فعال است.

جان کری درباره دیدارهایش با ظریف: پاسخ گویی به ترامپ اتلاف وقت است

به گزارش پایگاه خبری اتحاد آنلاین، وزیر خارجه پیشین آمریکا درباره انتقادات دونالد ترامپ رئیس جمهوری آمریکا از دیدار‌های وی با محمد جواد ظریف وزیر خارجه ایران، گفت: پاسخ دادن به ترامپ «اتلاف وقت» است.

جان کری ماه گذشته در یک گفت و گوی رادیویی مدعی شد که از زمان خروجش از این پست، «سه یا چهار» بار با ظریف درباره راهکار‌های حفظ برجام دیدار داشته است.
وی در گفت: وگو با نشریه آتلانتیک، ضمن دفاع از برجام به عنوان یکی از دستاورد‌های مهم دولت اوباما، گفت: توافق هسته‌ای با ایران براساس ساده لوحی و اعتماد کورکورانه نبود. سیاست ما «اعتماد نکن، اما راستی آزمایی کن» بود.
وزیر خارجه پیشین آمریکا یادآور شد که دولت اوباما توافق هسته‌ای با ایران را برپایه «بی اعتمادی و راستی آزمایی» بنا کرد.
کری همچنین احتمال نامزدی برای ریاست جمهوری آمریکا در انتخابات سال ۲۰۲۰ را رد نکرد و گفت که همچنان در فضای سیاسی فعال است.
توافق هسته‌ای ایران با شش قدرت جهانی در سال ۲۰۱۵ همزمان با ریاست جمهوری اوباما در آمریکا پس از ماه‌ها مذاکره حاصل شد.
اما ترامپ که از زمان کارزار‌های انتخاباتی مخالفت خود را با این توافق ابراز کرده بود، در اردیبهشت ماه سال جاری خروج آمریکا از برجام را اعلام کرد.

کلید واژه :

دیدار کری با ظریف

،

ترامپ

،

مذاکره ایران و آمریکا

ثبت نظرات
captcha