پیش خوان روزنامه ها
محل تبلیغات شما اینجاست 2 محل تبلیغات شما اینجاست 2 محل تبلیغات شما اینجاست 4 نیرو نیوز مدارا
کد خبر : ۷۱۷۶۱۲
زمان انتشار :
facebook telegram twitter google+ cloob Yahoo print

رئیس جمهور روسیه؛

آمریکا با تحریم های جهانی خود، دلار را تضعیف کرد

رییس جمهور روسیه، ولادیمیر پوتین، گفت که واشنگتن با اعمال تحریم های یک جانبه در سراسر دنیا و استفاده ابزاری از حاکمیت دلار، اشتباهی بزرگ اما متداول را مرتکب شده است.

آمریکا با تحریم های جهانی خود، دلار را تضعیف کرد

به گزارش پایگاه خبری اتحاد آنلاین، به نقل از راشاتودی، رییس جمهور روسیه، ولادیمیر پوتین، گفت که واشنگتن با اعمال تحریم های یک جانبه در سراسر دنیا و استفاده ابزاری از حاکمیت دلار، اشتباهی بزرگ اما متداول را مرتکب شده است.

او با اشاره به این که آمریکا اعتماد و ایمان به دلار را به عنوان یک ابزار مالی بین المللی خدشه دار کرده است گفت: به نظر من شرکای آمریکایی ما اشتباه بزرگ استراتژیکی مرتکب شده اند.

او ادامه داد: این اشتباه متداول همه امپراطوری هاست؛ وقتی همه چیز خوب و پایدار به نظر می رسد، عواقب منفی بالقوه، نادیده گرفته می شوند. اما این عواقب دیر یا زود مشکل ساز خواهند شد.

روسیه در حال کاهش سهم دلار در تبادلات بین المللی و ذخایر ارزی خود است و در ماه می، پوتین اعلام کرد که روسیه دیگر نمی تواند به دلار اعتماد کند.

پوتین روز چهارشنبه هم در اجلاس انرژی روسیه گفت: ما دیدار خوبی با ترامپ در هلسینکی داشتیم. اما اگر در مورد نفت صحبت می کردیم، من به او می گفتم که اگر می خواهد مسئول جهش قیمت ها را پیدا کند، باید در آینه به آن نگاه کند.

پوتین گفت: بالا رفتن قیمت نفت به بیش از ۸۵ دلار، که برای اولین بار بعد از ۲۰۱۴ اتفاق می افتد، به علت عوامل سیاسی خارجی بوده است. این شامل تحریم های ایران می باشد که باید گفت غیرقانونی هستند و برای اقتصاد جهان مضراند. سیاست های آمریکا در ونزوئلا و لیبی هم باعث کاهش شدید تولید شده است.

کلید واژه :

تحریم های جهانی

،

دلار

ثبت نظرات
captcha