قیمت طلا، سکه و ارز قیمت روز خودرو
پیش خوان روزنامه ها
روزنامه ها
محل تبلیغات شما اینجاست 2 محل تبلیغات شما اینجاست 2 محل تبلیغات شما اینجاست 4 نیرو نیوز مدارا
کد خبر : ۷۱۷۵۳۶
زمان انتشار :
facebook telegram twitter google+ cloob Yahoo print

کشف روش جدید مقابله با ایدز/ آیا بیماری لا علاج HIV درمان می شود؟

پژوهشگران روش تازه ای را برای درمان بیماری ایدز ابداع کرده اند که در قالب آن می توان ویروس عامل این بیماری را برای ماه ها مخفی کرد تا کنترل و مدیریت آن ساده تر شود.

کشف روش جدید مقابله با ایدز/ آیا بیماری لا علاج HIV درمان می شود؟

به گزارش پایگاه خبری اتحاد آنلاین، به نقل از نیواطلس، پژوهشگران روش تازه ای را برای درمان بیماری ایدز ابداع کرده اند که در قالب آن می توان ویروس عامل این بیماری را برای ماه ها مخفی کرد تا کنترل و مدیریت آن ساده تر شود.

 ایدز بیماری است که افراد مبتلا را تا آخر عمر درگیر می کند و در  شرایطی که هیچ درمان قطعی برای این بیماری وجود ندارد، پزشکان فعلا بر روی مهار و کنترل ویروس اچ آی وی متمرکز شده اند.

داروهایی که فعلا برای درمان ایدز تولید شده اند باید به طور مرتب مصرف شوند و در غیر این صورت فرد در خطر مرگ ناشی از ابتلا به انواع بیماری ها قرار می گیرد. اما به تازگی شناسایی دو نوع آنتی بادی طبیعی که در بدن برخی افراد یافت شده اند شانس مخفی کردن بیماری اچ آی وی و مهار ویروس آن را افزایش داده است.

آنتی بادی های یادشده در بدن افرادی کشف شده اند که جسم آنها در مقایسه با دیگر افراد مبتلا از توانایی بیشتری برای دفاع از خود در برابر اچ آی وی برخوردار بوده است. این دو آنتی بادی که توسط پژوهشگران دانشگاه راکفلر شناسایی شده اند 3BNC117  و  10-1074 نام دارند و به سیستم ایمنی بدن کمک می کنند تا با عفونت ها به شکلی قوی تر مقابله کنند و برخی پروتئین های مضر موجود در روی سطح ویروس اچ آی وی را هدف بگیرند.

قرار است داروی های جدید ضد ایدز با ترکیب این دو آنتی بادی تولید شوند و پس از انجام برخی آزمایش های اولیه در مورد نحوه تکمیل این روش درمانی تصمیم گیری شود.

انتهای پیام/ 

کلید واژه :

ایدز

،

بیماری

،

درمان

ثبت نظرات
captcha