پیش خوان روزنامه ها
محل تبلیغات شما اینجاست 2 محل تبلیغات شما اینجاست 2 محل تبلیغات شما اینجاست 4 نیرو نیوز مدارا
کد خبر : ۷۱۷۵۲۰
زمان انتشار :
facebook telegram twitter google+ cloob Yahoo print

نایب رئیس کانون عالی انجمن های صنفی کارگران:

به جای تفکیک وزارت کار فکر معیشت کارگر باشید

نایب رئیس کانون عالی انجمن های صنفی کارگران معتقد است در شرایطی که حفظ معیشت و سفره کارگران بزرگترین دغدغه در آشفته بازار ارز است، مطرح کردن موضوع تفکیک وزارت کار شایسته و به صلاح نیست.

به جای تفکیک وزارت کار فکر معیشت کارگر باشید

به گزارش پایگاه خبری اتحاد آنلاین، ناصر چمنی ، با اشاره به اقدام اخیر کمیسیون اجتماعی مجلس در موافقت با لایحه تفکیک وزارت کار و احتمال معرفی دو وزیر از سوی دولت گفت: معتقدم در شرایط حاضر هیچ چیز در کشور قابل پیش بینی نیست. وقتی دلار ۳۰۰۰ تومانی ۱۷ هزار تومان می شود و کمیسیون اجتماعی مواضع خود را عوض می کند، پس رئیس جمهوری هم می تواند دو زیر  معرفی کند و انتخاب دو وزیر برای یک وزارتخانه چیز عجیبی نیست.

وی ادامه داد: متاسفانه شرایطی که در آن قرار داریم، به گونه ای است که هیچ دستگاهی خود را مسئول پاسخگویی نمی داند.

نایب رئیس کانون عالی انجمن های صنفی کارگران با بیان اینکه جامعه کارگری و نمایندگان کارگران مخالف تفکیک وزارت کار هستند، افزود: اگر کمیسیون اجتماعی می خواهد برای کارگران کاری بکند، به موضوع معیشت کارگران، دستمزد و مطالبات معوق آن ها ورود کند. چند ماه است که به دنبال تشکیل جلسه شورای عالی کار هستیم ولی وزارت کار کج دار و مریض رفتار می کند و مجلس و فراکسیون کارگری کمکی به حل مشکلات کارگران نمی کنند. درصورتی که درخواست تشکیل جلسه شورای عالی کار حق قانونی جامعه ۴۰ میلیونی کارگران است.

این مقام مسئول کارگری با بیان اینکه طرح تفکیک وزارت کار به صلاح نیست، گفت: در شرایطی که بزرگترین دغدغه اجتماعی ما حفظ معیشت و سفره کارگران است و با آشفته بازار ارز و مواد مصرفی مواجهیم نباید دنبال فرافکنی باشیم و موضوعات اصلی را نادیده بگیریم.

چمنی در پایان آمادگی کانون عالی انجمن های صنفی کارگران را برای حضور در کمیسیون اجتماعی و پیگیری مطالبات حساس جامعه کارگری اعلام کرد.

کمیسیون اجتماعی مجلس در آخرین جلسه اخیر موافقت خود را با لایحه تفکیک وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی که پیش تر از جانب دولت ارسال و با مخالفت نمایندگان مجلس روبه رو شده بود، اعلام کرد. این در حالی بود که اعضای این کمیسیون در ۱۳ شهریورماه جاری جداسازی وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی را موجب سردرگمی مردم و ایجاد مشکلات بیش تر برای وزارتخانه عنوان کرده بودند. چرخش موضع کمیسیون اجتماعی مجلس در شرایطی صورت گرفته که قرار است طی روزهای آینده وزیر پیشنهادی تعاون، کارو رفاه اجتماعی به مجلس معرفی شود و این مساله شائبه سردرگمی و بلاتکلیفی بیش تر این وزارتخانه را قوت بخشیده است.

انتهای پیام

منبع ایسنا

کلید واژه :

کارگر

،

معیشت کارگر

،

تفکیک وزارت کار

ثبت نظرات
captcha